O randze niedzielnego spotkania świadczyły zatłoczone parkingi i tłum przed wejściem do Hali Arena Suwałki. Na mecz biało-niebieskich z aktualnymi mistrzami Polski przybyło liczne grono wielbicieli siatkówki. Z pewnością i chęć zobaczenia gwiazd parkietu była wabikiem, tym bardziej, że w drużynie gości gra także trzech mistrzów olimpijskich z Tokio.

Mogłoby się wydawać, że to mecz bez historii, gdyż Ślepsk lokuje się w dole tabeli. Jednak kibice biało-niebieskich nie mieli powodów do narzekań. Choć oczywiście najwięcej radości daje zwycięstwo, to przyznać trzeba, że postawa podopiecznych Andrzeja Kowala ewoluuje i widać zmiany w dobrym kierunku.

Na dobre wrócił do podstawowego składu pierwszy rozgrywający, Joshua Tuaniga. Widać było dobre porozumienie zawodników, zdecydowanie mniej zepsutych zagrywek, skuteczne akcje. Wprawdzie goście pewnie wygrali w trzech setach, ale zawodnikom Ślepska nie można odmówić woli walki. Niewątpliwie z mistrzami grali nawet lepiej niż z drużynami znajdującymi się niżej niż Jastrzębski Węgiel w tabeli PlusLigi.

Atmosfera spotkania była gorąca, ale sympatyczna. Docenili to także goście, czego potwierdzeniem są słowa Tomasza Fornala:

14 XI 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3; Tomasz Fornal
© 2021 Wojciech Otłowski

Miłym akcentem tego wieczoru było uhonorowanie małego kibica, Kubusia. W ramach akcji Fundacji „Mam marzenie” chłopczyk dopingował zawodników na meczu, otrzymał też klubowe upominki, które wręczył prezes Wojciech Winnik.

14 XI 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3l mały Kubuś pośród siatkarzy suwalskiego klubu.
© 2021 Wojciech Otłowski

Oceniając po meczu postawę swoich podopiecznych, trener Kowal stwierdził, iż zdrowotne problemy sprawiły, że brakuje zawodnikom rytmu grania:

14 XI 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3; Andrzej Kowal
© 2021 Wojciech Otłowski

W przyszłym tygodniu czeka suwalczan trudny mecz wyjazdowy: w Kędzierzynie-Koźlu spotkają się z zajmującą pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi ZAKSĄ.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (-22, -20, -19)

MVP: Trevor Clevenot

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (9), Bołądź (15), Takvam (10), Buchowski (7), Sapiński (4), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg (1), Ziorbowski, Rudzewicz.

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Boyer (14), Wiśniewski (5), Gladyr (7), Clevenot (15), Fornal (8), Popiwczak (libero) oraz Hadrava (2), Tervaportti.

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj