Baza noclegowa WOSiR „Szelment” już w przyszłym roku powiększy się. I nie o kolejne pokoje hotelowe chodzi, lecz o domki typu bungalow z tarasem, które zostaną wybudowane na Górze Jesionowej, w sąsiedztwie „czarnej” trasy.

WOSiR „Szelment” dysponuje w tej chwili pokojami hotelowymi w głównym obiekcie. Baza noclegowa nie jest wbrew pozorom duża. Daniel Racis, który „Szelmentem” kieruje od lutego 2021 roku, dostrzegł potencjał miejsca i postanowił wykorzystać wolną przestrzeń na Górze Jesionowej.

Docelowo ma tam powstać 12 domków. W każdym z nich zakwaterować się będzie mogło 4-5 osób. Na razie problemem jest drastyczny wzrost cen materiałów budowalnych. Inwestycja, oszacowana pierwotnie na 1,5 mln złotych, może być droższa nawet o 50 proc. Prezes ośrodka, podlegającego pod Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, rozważa albo zmniejszenie skali inwestycji, albo poszukiwanie środków zewnętrznych.

Daniel Racis o budowie domków typu bungalow na terenie WOSiR „Szelment”, o sezonie letnim i planach:

Zanim spadnie śnieg – a to według prognoz długoterminowych może nastąpić później niż się spodziewamy – w WOSiR „Szelment” prowadzone będą roboty ziemne związane z przygotowaniem „nowej” plaży nad jeziorem. Prace zakończą się przed przyszłorocznym sezonem letnim. „Szelment” przygotowuje też kalendarz imprez sportowych – w okresie jesiennym mają odbywać się tam rajdy rowerowe, rajdy na nartorolkach, rajdy samochodowe i terenowe.

Jeśli zimowa aura dopisze, narciarze i snowboardziści będą mogli w tym sezonie korzystać z nowego sprzętu dostępnego w wypożyczalni. Przy ośrodka działać będą też nowe szkółki narciarskie. Nie jest wykluczone, że powrócą cykliczne zawody w slalomie gigancie, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Szelment Ski.

https://www.facebook.com/wosir.szelment/photos/a.1444207355891841/2933579696954592/

Fot. Niebywałe Suwałki, wizualizacje – źródło: WOSiR „Szelment”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj