Akcja przedstawienia Studia Dance Academy rozgrywa się na ulicach Nowego Yorku, w klimacie broadwayowskich teatrów muzycznych. To spektakl o młodych ludziach zakochanych w tańcu, którzy dla spełnienia swoich marzeń gotowi są walczyć z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Czy osiągną swój cel – Broadway Theatre na Manhattanie? Przekonamy się o tym 28 listopada o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Autorem scenariusza i reżyserem całości jest kierownik zespołu, od 8 lat pracujący z Dance Academy, Mihail Nikolov. Spektakl to potężna dawka tanecznej energii. Na tle scenografii budowanej światłami i multimedialnymi obrazami, rozgrywa się porywające taneczne show, w którym młodzi tancerze z Dance Academy stawiają kolejne kroki na drodze do Broadway Theatre.

Wyobraźmy sobie, że – podobnie jak Dorotkę z szarej prerii Kansas do Krainy Czarnoksiężnika Oz – jakaś siła przenosi nas do wspaniałego, zachwycającego miejsca, gdzie zawsze chcieliśmy się znaleźć. To właśnie przydarzyło się grupie przyjaciół z małomiasteczkowego studia tańca. Właśnie kończą się ostatnie w roku szkolnym zajęcia. Za oknem rozkwita lato, a atmosfera ostatniego przed wakacjami spotkania zachęca do oddania się fantazjom o przyszłości. Grupa młodych tancerzy marzy o Broadwayu, kolebce światowego musicalu, inspiracji i spełnieniu pragnień każdego tancerza. Jednak dla dzieciaków z małego miasteczka, tysiące mil od Ameryki, to tylko piękne, nierealne marzenie. Znaleźć się w przyciągającym artystów z całego świata Nowym Yorku mogliby tylko cudem. Kiedy tancerze, zmęczeni ćwiczeniami  zasypiają na podłodze sali tanecznej, ich marzenie zamienia się w rzeczywistość. Budzą się w Central Parku i wyruszają na spotkanie przygody w wielkiej metropolii. Zagubieni w nieznanym mieście, ścigani przez policjanta za naruszenie porządku w parku, pakują się w różne, nie zawsze przyjemne sytuacje i miejsca.

Taneczne show „Światła Broadwayu” w Suwalskim Ośrodku Kultury

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na spektakl taneczny w dniu 28 listopada. Wystarczy do 7 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mail (redakcja@niebywalesuwalki.pl) z odpowiedzią na pytanie: Kiedy odbyła się premiera spektaklu tanecznego „Światła Broadway’u” w Suwałkach? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa: Zuzanna Kosicka.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply