W trakcie środowej sesji (29 grudnia) suwalscy radni podwyższyli wynagrodzenie Prezydenta Miasta Suwałk z 10 940 złotych brutto do 19 420 złotych. To wciąż nie jest maksymalna kwota, którą mógłby otrzymać Czesław Renkiewicz.

Jak tłumaczy Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta – ustawowe „widełki” nowej ustawy określają, że wynagrodzenie Prezydenta Miasta na prawach powiatu ma się mieścić w przedziale 18-22 tys. zł.

W związku z planowanymi podwyżkami pracowników instytucji i jednostek miejskich – na ten cel przeznaczona została kwota ponad 8 mln zł, więcej zarobią również zastępcy prezydenta Suwałk. – Regulacja ich wynagrodzeń nastąpi po nowym roku wraz z podwyżkami całego sektora miejskiego – dodaje Kamil Sznel.

Przypomnijmy, że za podjęciem uchwały dotyczącej wzrostu wynagrodzenia prezydenta miasta głosowało 17 radnych. Przewodniczący najliczniejszego w Radzie Miasta klubu „Łączą nas Suwałki”, Marek Zborowski-Weychman przekonywał w trakcie sesji o zasadności podwyżki. Przeciwni podwyżce byli: Jarosław Schabieński i Jarosław Kowalewski. Od głosu wstrzymali się: Jacek Juszkiewicz, Tadeusz Czerwiecki i Bogdan Bezdziecki.

Podjęta w środę uchwała ma zastosowanie do naliczenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Suwałk od dnia 1 sierpnia 2021 r.

Budżet Suwałk na 2022 rok przyjęty większością głosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj