Projekt uchwały w sprawie budżetu Suwałk na 2022 rok poparło 16 radnych, sprzeciwu nie było, a od głosu wstrzymało się 6 osób i 1 osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Przedstawiciele klubów i ugrupowań zgodnie stwierdzili, że nie jest to „budżet marzeń”.

O projekcie budżetu więcej w artykułach:

W projekcie uwzględnione zostało również zadanie inwestycyjne – budowa Wschodniej Obwodnicy Suwałk, na której powstanie miasto otrzymało środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rząd dofinansuje budowę obwodnic. 20,2 mln zł na Wschodnią Obwodnicę Suwałk

Budżet na 2022 r. bardzo trudny, wyjątkowy (audio, infografika)

Czeka nas rewolucja w wielu dziedzinach. Wywiad z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk

Ugrupowanie „Mieszkańcy Suwałk” popiera projekt budżetu na 2022 r. (audio)

W trakcie wystąpień przedstawicieli ugrupowań i klubów dominowały głosy związane ze wspólną pracą wszystkich radnych nad budżetem. Marek Zborowski-Weychman przewodniczący klubu „Łączą nas Suwałki” określił, że to „budżet, przy którym da się realnie żyć – zakłada nie tylko przetrwanie, ale i rozwój”. Jacek Juszkiewicz, reprezentujący PiS powiedział z kolei, że mimo całkiem dobrej atmosfery współpracy, wiele rzeczy zostało do zrobienia, stąd decyzja radnych PiS o wstrzymaniu od głosu. Anna Gawlińska, przypomniała, że „Mieszkańcy Suwałk” popierają projekt, który powstał „w duchu dialogu i wzajemnego wysłuchania”.

Radni w trakcie sesji podwyższyli wynagrodzenie Prezydenta Miasta Suwałk. Za podjęciem uchwały głosowało 17 radnych. Wynagrodzenie prezydenta składa się z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 10000 zł, dodatku funkcyjnego w kwocie 3400 zł, dodatku specjalnego w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatku za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Radni przychylili się do petycji korporacji taksówkarskich, a następnie przyjęli zmiany w uchwale w sprawie określenia stref cen i cen maksymalnych obowiązujących przy przewozie osób i ładunków taksówkami na terenie miasta. Opłata początkowa wyniesie teraz 10 zł, a stawka taryfowa – za każdy 1 km drogi – 3 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj