Podpisana w środę, 29 grudnia umowa między Suwalskim Ośrodkiem Kultury a spółką ASPI to kontynuacją współpracy w zakresie wsparcia wydarzeń organizowanych w naszym mieście z myślą o dzieciach i młodzieży.

W 2022 roku spółka ASPI obejmie mecenatem wydarzenia takie jak: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”, Suwałki Blues Festival, Jarmark Kamedulski, Festiwal Filmowy „Wajda na Nowo” oraz Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”.

Piotr Syszkowski, prezes ASPI podczas podpisania umowy przypomniał, że spółka działania w dziedzinie kultury wspiera od lat, a Festiwal „Wigraszek” znalazł uznanie już w oczach jego ojca, założyciela firmy. ASPI jako firma rodzinna szczególną wagę przykłada do działań skierowanych do przedstawicieli młodego pokolenia.

Mówi Piotr Szyszkowski:

Pełniący obowiązki dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów zaznaczył z kolei, że wsparcie ze strony firm takich jak ASPI, pozwala instytucji poszerzyć ofertę dla dzieci i młodzieży, zapewnić stabilizację w planowaniu przedsięwzięć kulturalnych. Pozyskane środki przeznaczane są na nagrody dla uczestników wydarzeń lub na dodatkowe atrakcje.

Ignacy Ołów o działaniach planowanych w 2022 roku:

ASPI to rodzinna firma Alicji, Stanisława, Piotra i Izabeli Szyszkowskich. Ma wieloletnią tradycję produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych dla branży drzewnej i meblarskiej w kraju i za granicą. Spółka kontynuuje ponad 30-letnią działalność firm grupy GASS/GASSTECH. W 2019 roku spółce przyznano zaszczytny tytuł Mecenasa Kultury Suwałk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj