Chcą współpracować, cenią sobie prowadzenie dialogu, jednocześnie nie zamierzają definiować się jako koalicja lub opozycja w stosunku do klubu „Łączą nas Suwałki” i prezydenta Czesława Renkiewicza. Radni z ugrupowania „Mieszkańcy Suwałk” podczas czwartkowej (18 listopada) konferencji prasowej w Ratuszu rozmawiali o projekcie budżetu miasta na 2022 r.

Anna Maria Gawlińska, Łukasz Wojno i Sławomir Sieczkowski (który już radnym Rady Miejskiej w Suwałkach nie jest, ale udział w spotkaniu wziął; obecnie pełni funkcję zastępcy burmistrza Augustowa) podkreślili w czasie spotkania, jak ważna jest możliwość wymiany opinii i dialogu. A do takich rozmów wszystkich radnych prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz zaprosił już w czerwcu. Tematem był oczywiście projekt budżetu miasta na 2022 rok.

Sławomir Sieczkowski o współpracy:

Anna Maria Gawlińska:

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

Uczestnicy dzisiejszego spotkania zdają sobie sprawę, że w wyniku zmian, jakie wniesie Polski Ład, samorządy – również suwalski – znalazły się w trudnym położeniu. Aby zapewnić stabilny rozwój miasta, potrzeba kooperacji i wypracowania nowych ścieżek działania – prowadzących do rozwiązania problemów, optymalizacji działania miasta, obniżenia jego zadłużenia. Radni – „Mieszkańcy Suwałk” zapowiadają – co prawda na razie bez szczegółów – że mają pewne pomysły na osiągnięcie tych celów, choćby poprzez zaprzestanie dofinansowywania spółek z budżetu miasta.

W spotkaniu uczestniczył także Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który chętnie przyjął propozycję współpracy.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj