Ponad 40 tys. wypożyczeń (średnio 330 dziennie) w okresie od czerwca do października, 132 tys. przejechanych kilometrów w ciągu 19 tys. godzin, 461 zgłoszonych usterek, 52 akty wandalizmu – to szybki bilans pierwszego sezonu systemu roweru miejskiego SUWER. Czy stacje pojawią się np. w Starym Folwarku?

W czwartek, 18 listopada w suwalskim Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona SUWER-owi, w której wziął udział Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk. Zdaniem Łukasz Kurzyny, pierwszy sezon można uznać za bardzo udany, ale dopiero kolejne lata pokażą, czy zainteresowanie SUWER-em pozostanie na podobnym poziomie i czy w rozwój systemu włączą się np. ościenne gminy.

– Nie jest to tania sprawa, zastanawialiśmy się, jaki wariant przyjąć – wybraliśmy wariant tradycyjny, ze stacjami rowerowymi. Nasz system pozwala na uruchomienie roweru czwartej generacji, ale ze względów organizacyjnych zdecydowaliśmy się na stacje. Rower zakupiliśmy w ramach dwóch projektów z udziałem środków unijnych – przypomniał Łukasz Kurzyna.

Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk o sezonie SUWER-a:

System SUWER to: 16 stacji rowerowych, 160 rowerów w tym: 142 rowery tradycyjne, 15 rowerów elektrycznych, 3 rowery typu tandem oraz system IT do obsługi roweru miejskiego w tym strona internetowa i aplikacja mobilna. Rowery w tej chwili „zimują”, będą dostępne dla mieszkańców miasta i turystów od 1 kwietnia 2022 roku. Sezon zakończy się 24 października.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply