Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego, wręczyła 18 listopada w Pałacu Prezydenckim nagrody specjalne za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2021. Wśród laureatów znalazł się Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Leszek Lewoc otrzymał nagrodę za niekonwencjonalne i innowacyjne podejście do pracy i kierowania zespołem pracowników, stworzenie koalicji organizacji pozarządowych, których głównym celem jest pomoc potrzebującym oraz za budowanie pozytywnego wizerunku pomocy społecznej.

Leszek Lewoc – samorządowiec, działacz społeczny, od 40 lat umiejętnie łączący pracę zawodową z bardzo aktywną działalnością społeczną. Podejmuje i realizuje wiele cennych inicjatyw skierowanych do osób potrzebujących, a w szczególności dotkniętych niepełnosprawnością. Obecnie pracuje na stanowisku Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach. W 2017 roku zainicjował i zrealizował z pracownikami Ośrodka szereg działań mających na celu propagowanie postaci Świętego Brata Alberta. Uwieńczeniem niniejszych obchodów było nadanie Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Suwałkach sztandaru z wizerunkiem Świętego Brata Alberta oraz mottem „Powinno się być tak dobrym jak chleb”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj