Warsztaty, spotkania i zaangażowanie w działania społeczne dla dzieci i młodzieży oraz z ich udziałem w ramach wolontariatu międzypokoleniowego to skutek udziału w projekcie „Suwalskie drogowskazy”. Wczoraj z inicjatywy Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach oraz we współpracy z Przedszkolem nr 6 w Suwałkach odbył się Suwalski Festyn Pokoleń.

Źródło: CAS Pryzmat

W spotkaniu uczestniczyło 70 osób, w tym prezydent Czesław Renkiewicz, przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów, przedstawiciele Urzędu Miasta i organizacji współpracujących z seniorami. A przede wszystkim dzieci z Przedszkola nr 6 oraz uczestnicy projektu, którym prezydent podziękował za zapał i zaangażowanie.

Spotkanie służyło wspólnej integracji, wymianie doświadczeń, podzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy międzypokoleniowej, inspiracjami oraz pomysłami na dalszą działalność. Przedstawiono projekt i jego efekty, w tym współpracę międzypokoleniową dzieci i seniorów w praktyce. Wygłoszono specjalną prelekcję: „No i co, że jesteśmy… starzy?”, uczestnicy poznali działalność Suwalskiej Rady Seniorów. Dzieci wystąpiły z krótkim repertuarem muzycznym i wzięły udział w wielu zabawach wspólnie z seniorami.

Jak podkreślają seniorzy – wolontariat międzypokoleniowy był dla nich ważnym aspektem każdej akcji społecznej, dlatego wszystkie działania organizowane były na rzecz dzieci i młodzieży lub z ich udziałem.

Seniorzy właśnie w taki sposób włączyli się w kształtowanie oferty wsparcia dla lokalnej społeczności i już mają plany na kolejne działania międzypokoleniowe. Podkreślają, że nie przestaną działać, bo dobro wraca

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” oraz Miasta Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj