W grudniu najważniejszym niewątpliwie wydarzeniem jest Boże Narodzenie – o świętach myślimy, przygotowujemy się w rozmaity sposób. Dobrym pomysłem, by wprowadzić się w adekwatny, świąteczny nastrój, było wybranie się na piątkowy (10 grudnia) koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W ramach Świątecznej Filharmonii Suwałk zaprezentowany został „Koncert klasyczny”, wyjątkowy program, na którego pierwszej części melomani usłyszeli Suitę Z czasów Holberga, op.40 , cz. 1 Edvarda Griega, skomponowaną z okazji dwóchsetlecia urodzin wielkiego pisarza oraz Serenadę na smyczki E-dur op. 22, cz. 1, 2, 3 Antonína Leopolda Dvořáka, kompozytora łączącego w swych utworach elementy klasycyzmu i romantyzmu.

W drugiej części do muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza dołączyły utalentowane wokalistki rozwijające swe talenty w Studiu Piosenki „Świetlik” pod opieką Emila Kulbackiego: Paulinę Różyńską, Julię Staśkiewicz i Weronikę Zamojską, które zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy:

Nietuzinkowe interpretacje z towarzyszeniem orkiestry zachwyciły publiczność, która brawami uprosiła bis zaśpiewany wspólnie przez młode artystki.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

Leave a Reply