Radna Anna Ruszewska pisze do prezydenta Suwałk w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa w okolicach ulic Aleksandry Piłsudskiej i Sportowej, gdzie kilka dni temu miało miejsce śmiertelne potrącenie kobiety.

W tych okolicach zlokalizowane są dwa osiedla mieszkaniowe i przedszkola. Nie przeszkadza to kierowcom w nagminnym przekraczaniu prędkości, szczególnie na ulicy Aleksandry Piłsudskiej, gdzie dochodzi o potrąceń zwierząt, głównie wolno żyjących kotów. Wiele tych zdarzeń na przestrzeni ostatnich miesięcy zakończyło się śmiercią zwierząt.

– Suwalczanie dostrzegają nie tylko słabe doświetlenie na tym terenie, ale zwracają również uwagę na prędkość poruszających się tam pojazdów. Od ulicy Sportowej – przy ul. Wojska Polskiego do ronda kierowcy rozpędzają się do określonych prędkości, potem na ul. Piłsudskiej poruszają się z jeszcze większą prędkością do kolejnego ronda – podkreśla w interpelacji radna.

Anna Ruszewska sugeruje, że może warto rozważyć zlokalizowanie tam progów zwalniających. Radna prosi o skonsultowanie tego problemu ze specjalistami służb mundurowych i znalezienie rozwiązania, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tamtej części miasta.

Leave a Reply