Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach podsumowała 2021 rok. Pomimo trwających pandemiczych ograniczeń w budynku przy ul. E. Plater i filiach bibliotekarze zrealizowali około 160 tysięcy wypożyczeń dla 9836 czytelników.

Na zdj. Wojciech Chmielarz (źródło: oficjalny fanpage pisarza), jeden z autorów najczęściej wypożyczanych w 2021 r. w Suwałkach książek

W 2021 roku księgozbiór rozrósł się do około 180 tysięcy książek, a zbiory audiowizualne to już około 7 tysięcy audiobooków i filmów na płytach dvd. Biblioteka wzbogaciła się o około 7 tysięcy woluminów. Czytelnicy odwiedzili bibliotekę i filie 66 tysięcy razy.

Według zestawienia przygotowanego przez bibliotekarzy, w pierwszej piątce najpopularniejszych książek znalazły się: komiks (Kajko i Kokosz), powieść kryminalna i sensacyjna autorstwa Wojciecha Chmielarza, lektura szkolna („Kamienie na szaniec”) oraz powieść dla kobiet. Inni popularni autorzy to m.in.: Kazimierz Kiljan, Remigiusz Mróz, Maria Paszyńska i Gabriela Gargaś.

Leave a Reply