Niedzielne (20 lutego) spotkanie Ślepska Malow Suwałki z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle miało przewidywalny przebieg – liderzy PlusLigi i triumfatorzy Ligi Mistrzów byli faworytami i wygrali w trzech setach.

W wyjściowym składzie Ślepska nastąpiła pewna zmiana – pojawił się kapitan biało-niebieskich, Łukasz Rudzewicz. Poza tym trener dał dłużej pograć Piotrowi Łukasikowi. Na wyróżnienie z kolei zasługuje Paweł Halaba, punktujący zagrywkami i atakiem.

Gospodarze w każdym secie uzyskali wynik powyżej dwudziestu punktów, widać też było wolę walki, jednak przeciwnicy potrafili w końcówkach przycisnąć i to oni oraz ich kibice mogli cieszyć się z trzech punktów.

Tytuł MVP otrzymał atakujący ZAKSY, Łukasz Kaczmarek. Po meczu zapewnił, że do każdego spotkania drużyna ZAKSY podchodzi z pełnym zaangażowaniem:

20 II 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3; Lukasz Kaczmarek
© 2022 Wojciech Otłowski

Wygrana drużyny z Kędzierzyna Koźla to przedłużenie dobrej passy. W tym sezonie ZAKSA ma na swym koncie same zwycięstwa. To powód do radości – potwierdził rozgrywający, Marcin Janusz:

20 II 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3; Marcin Janusz

Pozytywnie o grze rywali wypowiadał się po meczu Adrian Buchowski, który docenił umiejętność nieco mniejszego angażowania się w grę, a mimo to punktowania:

20 II 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3; Adrian Buchowski

Suwalski klub w tabeli PlusLigi zajmuje 12 miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Kolejny mecz Ślepska to wyjazdowe starcie z drużyną GKS Katowice. Zaległe spotkanie z 13 kolejki rozegrane zostanie 25 lutego o godzinie 20.30.

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-22, -21, -21)

Ślepsk Malow Suwałki: Sapiński (6), Halaba (16), Tuaniga (1), Bołądź (14), Rudzewicz (6), Łukasik (4), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Buchowski (2).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rejno (7), Semeniuk (4), Janusz (2), Kaczmarek (22), Huber (8), Śliwka (16), Shoji (libero) oraz Kluth (1), Banach (libero).

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski