Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach współtworzy projekt edukacyjny „From Game to STEM” w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwo strategiczne. Ideą przedsięwzięcia jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów przedmiotami ścisłymi, poznawanie miejscowej kultury i oczywiście praktyczna nauka języków.

Autor: Marcin Hościłowicz, koordynatornator projektu

Suwalska młodzież w przyjaznej atmosferze wykonuje powierzone im zadania, ale także wdraża własne pomysły i tworzy wyjątkowe projekty. Przy okazji może zwiedzić wiele ciekawych miejsc, poznać wyjątkowych ludzi i skosztować regionalnych smakołyków. W pracę zaangażowanych jest wielu uczniów i nauczycieli III LO.

Pierwszy etap prac został realizowany w dniach 07-11 lutego na terenie Turcji. Kolejne odbędą się u partnerów w Hiszpanii, Bułgarii, Serbii i oczywiście w Suwałkach.

Głównym celem projektu jest stworzenie zbioru gier edukacyjnych związanych z różnymi przedmiotami i udostępnienie ich na platformie internetowej „Arduino”. Dzięki temu z owoców pracy tej międzynarodowej grupy będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele ze szkół na całym świecie.

Projekt jest w finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Fot. źródło: M. Hościłowicz, III LO w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj