Film wielowymiarowy dotykający najistotniejszych, ponadczasowych kwestii naszej egzystencji, w kontekście zmagania się z trudnościami i jednocześnie odnoszący się do podstawowych potrzeb – współobecności z innymi, dążenia do bliskości i afiliacji. „C’mon C’mon” w Cinema Lumiere w Suwałkach już e wtorek, 8 lutego o godz. 18.00.

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. Motywem spajającym jest dialogiczna struktura towarzyszących narracji filmowej wypowiedzi młodych ludzi na temat kwestii egzystencjalnych, dotyczących kluczowych dla człowieka spraw:
własnej tożsamości, sensu życia, natury świata, bycia z innymi, emocji i uczuć, w perspektywie przyszłych losów świata.

Centralną „przestrzeń” filmu stanowi spotkanie i mentalno-emocjonalna „podróż” dorosłego mężczyzny z 9-letnim chłopcem, podczas której każdy na swój sposób, stosownie do wieku, przeżywa zarówno rozterki i trudności wynikające z tego kontaktu, jak również zdobywa i weryfikuje wiedzę o sobie i otaczającej rzeczywistości. Jest to studium budowania relacji, poprzez komunikację i ujawniające się uczucia. Porusza wyobraźnię i zostawia widza z wieloma pytaniami.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na ten film w Cinema Lumiere. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 6  lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Którą rolę Joaquina Phoenixa doceniasz najbardziej? Wybór uzasadnij. 

Bilety wygrywają: Andrzej Orłowski i Iza Jankowska.

Pokaz filmu „C’mon C’mon” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply