We wtorek, 8 lutego w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przedstawiciele 9 klubów sportowych podpisali umowy związane z tegoroczną aktywnością na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. To właśnie oni wyszukuj i trenują młode talenty. Niektórzy sportowcy, np. szachiści swoją przygodę z treningami zaczynają już w wieku 3-4 lat.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk o wsparciu sportu:

Prawie 700 tys. zł na sport

Jak już pisaliśmy w styczniu 2022 roku – link do artykułu powyżej – kluby sportowe z ośmiu dyscyplin otrzymały w sumie na swoją działalność kwotę 697 tys. złotych. Są to: Uczniowski Klub Żeglarski „GROT” Suwałki, który otrzymał 96.000 zł na rozwój żeglarstwa. Młodzi żeglarze mają szansę wrócić na arenę krajową i być może międzynarodową. Nie byłyby to ich pierwsze starty w Pucharze Polski.

Fundacja Jaćwież w ramach dotacji za 15.100 zł przeprowadzi szkolenia szachowe dla dzieci i młodzieży. W tym roku, we wrześniu, w Suwałkach odbędą się Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych, którego to wydarzenia gospodarzem będzie właśnie fundacja. Z kolei Klub Szachowy „Hańcza” Suwałki będzie prowadził szkolenia szachowe za kwotę 75.000 zł. „Hańcza” w tym roku – w maju – ze względu na bazę lokalową – w Augustowie, nie w Suwałkach – organizuje Olimpiadę Sportów Umysłowych w kategorii szachów, w której wezmą udział gracze z całej Polski.

Beata Choińska o działaniach klubu w 2022 roku:

Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki otrzymał dotację w wysokości 100.000 zł na szkolenie w piłce siatkowej. Pieniądze obejmują przygotowanie do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Trener Bartosz Jasiński:

Wigry Suwałki Spółka Akcyjna za kwotę 145.900 zł zrealizuje szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży.

Mówi Marek Wołągiewicz:

Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy „Hańcza” otrzymał 80.000 zł dotacji na szkolenie w lekkiej atletyce i organizację obozów sportowych.

Suwalski Klub Badmintona za kwotę 85.000 zł przeprowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w badmintonie.

Mówi Jerzy Szleszyński:

Suwalski Klub Karate Kyokushin dzięki dotacji w kwocie 47.000 zł wykona szkolenie sportowe w karate.

Kwotę 53.900 zł otrzymał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Suwałkach na szkolenia i transport zawodników uczestniczących w zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj