Kolejna edycja „Bieguna Zimna”, trzydniowej imprezy sportowo-kulturalnej, już w tym tygodniu. Fundacja „Kierunek Ultra”, która organizuje wydarzenia biegowe na Suwalszczyźnie, sezon sportowy rozpoczęła w styczniu.

Biegać można przez cały rok. Udowadniają to biegacze i organizatorzy sportowych wydarzeń, którzy do udziału w zmaganiach zapraszają pasjonatów aktywności niemal przez cały rok. Działająca od 2018 roku Fundacja „Kierunek Ultra” to jedna z organizacji stanowiących doskonały tego przykład. Najbliższa sobota, 15 stycznia w okolicach Frącek i Okółka, należeć będzie do tych, którzy zimy się nie boją i doskonale czują się w duecie. Zmagania Predathlon Ice polegają na przebiegnięciu 12 km i przepłynięciu kajakiem kolejnych 6 km. Do tego dochodzi, już jako element rekreacyjny, morsowanie i sauna.

Kolejne wydarzenie, na które zapisy nadal trwają (więcej informacji TUTAJ), to „Biegun Zimna”. W dniach 11-13 lutego na uczestników czekają dwa biegi terenowe, morsowanie, projekcje filmów, spotkania z podróżnikami i sportowcami. Ci, którzy biegać nie chcą, mogą skorzystać z zaproszenia do Hotelu Loft 1898 w Suwałkach – tam w dniu 12 lutego będzie można w ciepłym zaciszu obejrzeć wysiłek innych i posłuchać opowieści o pokonywaniu własnych barier i słabości, sięganiu po to, co wydaje się nieosiągalne.

– Będziemy biegać po pięknych trasach w okolicy Suwałk, oglądać filmy o tych, którzy biegają gdzieś znacznie dalej, rozmawiać o niezwykłych osiągnieciach i spełnionych marzeniach. Punktem specjalnym programu będzie wręczenie JEGLI – corocznych Nagród Fundacji „Kierunek Ultra” w czterech różnych kategoriach – zapowiada Iwona Łobasiuk z Fundacji „Kierunek Ultra”. Nagrody zostaną wręczone sportowcom po raz drugi. Nagrodzeni mogą zostać nie tylko biegacze związani z wydarzeniami organizowanymi przez Fundacją „Kierunek Ultra”. Dla tych, którzy cały czas podnoszą swoją poprzeczkę przewidziana jest kategoria „Projekt Indywidualny”. Pozostałe to: „Progres Roku”, „Nagroda Specjalna” do osób i instytucji wspierających działania fundacji oraz „SuperWolo” (nagroda dla wolontariuszy). Zgłoszenia w każdej kategorii można przesyłać bezpośrednio do Fundacji „Kierunek Ultra”.

Program wydarzenia to bieg Nocny Patrol (trasa 12,5 km) o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki w dniu 11 lutego 2022 o godz. 19.00. Start i meta zlokalizowane są w Lipniaku koło Suwałk. Kolejny dzień – sobota, 12 lutego w godz. 10.00 – 17.00 to wspomniane już pokazy i spotkania. Dodatkowo, o godz. 19.30, po zakończeniu spotkań i filmów, w Hotelu Loft 1898 odbędzie się koncert duetu Roshko Brothers, czyli nowoczesna elektronika połączona z akustycznym brzmieniem instrumentów smyczkowych.

Filmy pokazywane w trakcie „Bieguna Zimna” wyświetlane są w ramach współpracy z Festiwalem Górskim Ladek-Zdrój i będą to: „Reel Rock 15 – Deep Roots”, USA (2020), 34 min., reżyseria: Zachary Barr, Peter Mortimer; „Running The Roof”, Wieka Brytania (2020), 52 min., reżyseria: Ben Crocker, Alexis Tymon oraz „Motherload”, Kanada (2019), 14 min., reżyseria: Liz Canning.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się w tym roku: Roman Ficek – ultramaratończyk, specjalista od naprawdę długich dystansów i samotnych wyzwań, zwycięzca wielu zawodów biegowych w polskich górach; Dorota Szparaga – uczestniczka wypraw długodystansowych oraz Paweł Żuk – ultramaratończyk, rekordzista Polski w biegach ultra: w biegu 6-dobowym, 10-dobowym, na 1000 km, 1000 mil, w biegu 24h na bieżni mechanicznej, którego można było spotkać w Suwałkach w czerwcu 2020 roku. Więcej informacji w artykule poniżej.

Ty śpisz, oni biegają. Patrycja Bereznowska i inni na bulwarach

„Biegun Zimna” zakończy Śnieżna Odyseja, czyli bieg na 25+ km w niedzielę, 13 lutego od godz. 10.00 – również w Lipniaku koło Suwałk.

Kolejne wydarzenia sportowe, na które zaprasza Fundacja „Kierunek Ultra” to: w dniach 1-3 kwietnia UltraHańcza (biegi na 10, 25, 67 i 102 km oraz 100 mil); w maju na Sejneńszczyźnie (Hołny Mejera) Predathlon Family Cup – wydarzenie dla rodziców z dziećmi (bieg, kajak, rower); Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego; 27 sierpnia – VII edycja wydarzenia Predathlon Turtul (bieganie, kajak, rower); 24 września UltraHańcza Jesień (bieganie z niespodzianką); 10 października Jesionowa Cross.

Fot. źródło: Fundacja „Kierunek Ultra”, Agnieszka Koziak oraz Mariusz Rosłaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj