W środę, 2 marca odbyło się przesłuchanie jedynego kandydata, który pozostał w konkursie na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Jak się dowiedzieliśmy – uzyskał on rekomendację komisji.

Przypomnijmy, że w konkursie wystartowało troje chętnych. Byli to: Ignacy Ołów, wcześniej wicedyrektor SOK, a obecnie pełniący obowiązki dyrektora, Bożena Kamińska, która kierowała SOK-iem do 2017 roku oraz Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach. Bożena Kamińska zrezygnowała z udziału w konkursie, zaś Anna Samoilenko nie spełniła wszystkich wymagań formalnych.

Ostatecznie, komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, instytucji kulturalnych Suwałk, ale też przedstawicieli Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, spotkała się tylko z Ignacym Ołowiem, który otrzymał jednogłośnie rekomendację na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Rekomendacja trafi teraz na biurko prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza, który podejmie ostateczną decyzję.

Był to drugi konkurs w celu wyłonienia dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Pierwszy zakończył się rekomendacją kandydata, który jednak umowy z prezydentem miasta nie podpisał. Krzysztof Dziemian zrezygnował, tłumacząc naszej redakcji, że o jego decyzji przesądziła nie tylko kwestia niższego wynagrodzenia, jakie miałby otrzymywać, ale również stosunku władz miasta do niego i jego osiągnięć w dziedzinie kultury.

Krzysztof Dziemian nie zostanie dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj