Centrum Aktywności Społecznej „Pryzmat” w Suwałkach –  Partner Regionalny Korpusu Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskich konkursów Bony Edukacyjne oraz Minigranty.

Konkurs BONY EDUKACYJNE 2022

W konkursie Bony Edukacyjne 2022 do rozdania jest minimum 7 grantów w wysokości do 1000,00zł każdy. Wnioski mogą składać wolontariusze i grupy wolontariuszy, którzy chcą sfinansować swój rozwój i wziąć udział w ciekawych kursach lub innych wydarzeniach edukacyjnych, takich jak np. seminaria. Możliwy jest też zakup pomocy naukowo – dydaktycznych.

Celem konkursu jest rozwój kompetencji wolontariuszy, ich pasji i zainteresowań, wypełnienie wolontariatu nową energią do działań społecznych na terenie województwa podlaskiego oraz promocja idei Korpusu Solidarności i podjęcia aktywności wolontarystycznej. Konkurs trwa do 31 marca 2022 r.

Dodatkowych informacji na temat konkursu i pomocy w wypełnieniu dokumentów można udziela CAS Pryzmat. Do Państwa dyspozycji są: Wioleta Borowa, e-mail: borowa.wiola@gmail.com, tel. 604  214  274, Anna Ruszewska, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl , telefon: 501 838 987.

Konkurs MINIGRANTY 2022

W konkursie Minigranty 2022 na dofinansowanie może liczyć minimum 8 autorskich pomysłów. Wnioski mogą składać zespoły wolontariuszy, złożone co najmniej z 2 osób z wyznaczonym, pełnoletnim liderem. Najciekawsze inicjatywy otrzymają dofinansowane w kwocie 1000,00 zł.

W tym konkursie wsparte zostaną nowatorskie i oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz w celu realizacji własnej aktywności wolontariackiej. Może to być np. organizacja gry miejskiej dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, stworzenie ogródka z podopiecznymi domu pomocy społecznej lub przygotowanie pikniku sąsiedzkiego. Być może w Twojej okolicy brakuje działań aktywizujących, panuje monotonia i jest wiele obszarów, które można rozwiązać pracą społeczną. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu, pobliskim podwórkom, parkom, organizacjom… na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji.

UWAGA! W tej edycji chcielibyśmy, żeby Wasze inicjatywy brały pod uwagę naszych ukraińskich gości, którzy być może są Waszymi sąsiadami, mieszkańcami Waszych domów. Dlatego priorytetowo będą traktowane i oceniane projekty skierowane bezpośrednio do uchodźców z Ukrainy (dotyczą pomocy uchodźcom w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, włączeniu społeczności Ukraińskiej w lokalną społeczność, itp.).

Konkurs trwa do 31 marca 2022 r. Dodatkowych informacji na temat konkursu i pomocy w wypełnieniu dokumentów można udziela CAS Pryzmat. Do Państwa dyspozycji są: Wioleta Borowa, e-mail: borowa.wiola@gmail.com, tel. 604  214  274, Anna Ruszewska, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl , telefon: 501 838 987.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj