Podczas tegorocznych Suwalskich Prezentacji Artystycznych, w poniedziałek, 21 marca na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiło blisko 430 młodych tancerzy z Suwałk, Augustowa, Sejn, Starego Folwarku i Gołdapi. Wydarzeniu towarzyszył konkurs na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Dodatkową atrakcją był koncert wokalistów ze Studia Piosenki „Świetlik”.

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny Suwalski Ośrodek Kultury zaprosił utalentowaną młodzież z regionu do zaprezentowania swoich talentów na scenie. Zainteresowanie udziałem było ogromne – w Sali im. Andrzeja Wajdy wystąpiło czterysta dwadzieścia pięć osób, w tym dwadzieścia sześć zespołów i osiemnaścioro solistów. W tegorocznych Marzeńtańcach wzięły udział zarówno dzieci przedszkolne, jak i młodzież, która niedługo osiągnie pełnoletność. Młodzi tancerze zaprezentowali się w zróżnicowanym repertuarze: widzowie mogli oklaskiwać show dance, hip-hop, taniec mażoretkowy z pom-ponem czy taniec akrobatyczny na szarfach.

W ramach świętowania nadejścia wiosny zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Konkursowe marzanny zaskakiwały kreatywnością, pomysłowym wykonaniem, wykorzystaniem ekologicznych materiałów, dbałością o szczegóły i humorem. Spośród dwunastu zgłoszonych prac wyróżnienia otrzymali: Filip Burba ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach wraz z rodzicami, 6-latki z grupy A oraz 6-latki z grupy B z Przedszkola nr 1 w Suwałkach. Oprócz tańca i śpiewu, widzowie obejrzeli również gościnny występ wokalistów Studia Piosenki Świetlik i wzięli udział w wiosennych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Nawiązujące do starosłowiańskiego święta powitania wiosny Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce to impreza prezentująca zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której w atmosferze pozbawionej rywalizacji, mogą skonfrontować swoje umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić.

Fot. Kamil Jutkiewicz

Leave a Reply