Od stycznia 2022 roku obowiązuje ustawa, zgodnie z którą domy o powierzchni zabudowy do 70 m kw. można budować na zgłoszenie, bez konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a także bez obowiązku ustanowienia kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Zgłaszając organowi nadzoru budowlanego zamiar budowy takiego domu, należy dołączyć kompletną dokumentację oraz przedłożyć oświadczenie, że budowa domu ma na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych inwestora, a w przypadku nieustanawiania kierownika także oświadczenie, że inwestor przyjmuje odpowiedzialność za kierowanie budową. Nowe zasady dotyczą maksymalnie dwukondygnacyjnych, wolno stojących budynków jednorodzinnych, przy założeniu, że ich obszar oddziaływania mieści się w całości na działce, na której zostały zaprojektowane. Należy oczywiście pamiętać, że projekty domów do 70 m kw. zabudowy, realizowane na zgłoszenie, muszą także być zgodne z wymogami określonymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w decyzji o Warunkach Zabudowy.

Materiał partnera.

W poszukiwaniu interesujących i funkcjonalnie zaprojektowanych domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy, warto zajrzeć na stronę ARCHON+. W szerokiej ofercie Pracowni dostępne są różnorodne projekty domów do 70 m kw. zabudowy. Wśród można znaleźć ciekawe projekty parterowe, z poddaszem użytkowym oraz piętrowe, wszystkie wyróżniają się funkcjonalnością i zapewniają wygodę użytkowania. W kolekcji dostępne są atrakcyjne propozycje należące jednocześnie do kategorii: projekty domów tanich w budowie, w których na etapie tworzenia koncepcji uwzględniono ekonomiczne w realizacji rozwiązania konstrukcyjne. Architekci Pracowni dbają o funkcjonalność i optymalizację układów przestrzennych. Walory i możliwości aranżacyjne małych domów ARCHON+ można poznać także dzięki wizualizacjom wnętrz, które są prezentowane na stronach poszczególnych projektów i jednocześnie mogą być ciekawą inspiracją do przyszłej aranżacji.

Poniżej prezentujemy cztery wybrane projekty domów z poddaszem użytkowym, których powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m kw. To budynki z atrakcyjnymi elewacjami, wykończonymi zgodnie z obowiązującymi trendami, których wnętrza za sprawą odpowiednio rozmieszczonych przeszkleń są doskonale doświetlone. We wszystkich domach zastosowano rozwiązania, które oferują wygodną przestrzeń strefy dziennej z przytulnym kominkiem i praktycznie zaplanowane wnętrza strefy prywatnej. W każdym domu zadbano też o wystarczającą powierzchnię do przechowywania.

„Dom w sasankach 7” jest ekonomicznym w budowie domem, odpowiednim do realizacji na wąskiej działce. Nowoczesną urodę domu podkreślają efektowne przeszklenia. Jego prostą bryłę urozmaicają balkony na frontowej i ogrodowej ścianie. Strefa dzienna posiada płynne połączenie z tarasem, program kuchni uzupełnia spiżarnia. Wśród trzech pokoi na poddaszu znajduje się sypialnia rodziców z prywatną garderobą.

„Dom w malinówkach 24” to nowoczesny budynek o efektownej bryle, której elewacje zdobi drewniana okładzina. Rama okalająca dwie ściany budynku tworzy podcień, w którym usytuowano zaciszną strefę wejściową. Na parterze przewidziano dodatkowy pokój z wyjściem na taras, który spełni funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego, a trzy sypialnie i łazienka współtworzą strefę nocną na poddaszu.

„Dom w kronselkach” jest budynkiem o klasycznej bryle, z tarasem osłoniętym drewnianą pergolą. Dodatkowy pokój na parterze z bezpośrednim wyjściem do ogrodu oferuje wygodną przestrzeń, która może on pełnić różne funkcje. Sypialnię rodziców z prywatną garderobą i dwa pokoje dzieci doświetlają nowoczesne portfenetry.

„Dom w malinówkach 18” to mały, nowoczesny dom z przestronną, narożną strefą tarasową. Ustawna część dzienna posiada dwa wyjścia do ogrodu, bezpośrednio przy kuchni zaprojektowano spiżarnię. Niewielki pokój na parterze to idealne miejsce do pracy zdalnej. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka, których dobre doświetlenie zapewniają portfenetry.

Pełne informacje o projektach oraz inne propozycje z kategorii domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy dostępne są na stronie Pracowni ARCHON+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj