Prawie 1,4 mln zł, a nawet 1,8 mln zł. To rozpiętość cenowa ofert, które zaproponowały firmy budowlane za wykonanie projektu i budowy „Orlika”, który miałby powstać przy ul. Pileckiego. To projekt z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, którego wnioskodawcą był suwalski SALOS. Na zadanie przeznaczono kwotę 897 750,00 zł.

– Niemalże dwukrotnie przekroczone oferty w odniesieniu do zabezpieczonych środków zmuszają nas do poszukiwania innego rozwiązania. Dlatego też na tym etapie podjęta została decyzja o unieważnieniu przetargu i podjęcie rozmów z wnioskodawcami na temat modyfikacji projektu, tak, by cena zmieściła się w pierwotnych założeniach – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Boisko, które ma powstać przy ul. Pileckiego, to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i – zajmując 2 miejsce – zakwalifikował się do realizacji. Firma, która wygra ponowny przetarg, będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj