W przetargu na remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10 wystartowały dwie firmy, których oferty przekraczają kwotę 16 mln złotych. Wkrótce okaże się, z którym wykonawcą zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji.

W tej chwili trwa analiza zgodności ofert z warunkami postawionymi w przetargu. Firmy zaproponowały kwoty: 16,5 mln zł oraz blisko 17,2 mln zł.

Inwestycja, którą Miasto Suwałki chce zrealizować w „dziesiątce” ma się odbyć w formule zaprojektuj i wybuduj. Będzie to kompleksowy remont basenu o wymiarach 12,5 m x 25 m wraz z przebudową zaplecza szatniowo-sanitarnego i pozostałej infrastruktury.

Środki na remont basenu pochodzą z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Ogólna kwota pozyskana przez suwalski samorząd to niemal 30 mln złotych. Pieniądze mają zostać spożytkowane na remonty obiektów sportowych w Szkołach Podstawowych nr 2, 5, 7 i 10. Jednym z zaplanowanych zadań jest właśnie remont basenu. W pozostałych szkołach zostaną wyremontowane istniejące boiska, poza SP nr 5 – gdzie ma powstać zupełnie nowy obiekt.

Aktualnie złożone oferty na inwestycje w szkolną bazę sportową opiewają na łączną kwotę 39,3 mln zł. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na pokrycie kosztów prac w 76,1%. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu miejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj