Suwalska Państwowa Uczelnia Zawodowa (dawniej PWSZ) znalazła się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych instytucji, uczelni i ekspertów, którzy przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej oraz popularyzacje postaw prozdrowotnych.

Nagroda została przyznana PUZ podczas pierwszej edycji konkursu: „Perspektywy Medycyny”, który zorganizowała Rada Programowa Kongresu „Zdrowie Polaków”. Wyróżnienie jest pokłosiem uczestnictwa i znakomicie przygotowanych wystąpień pracowników i studentów uczelni podczas III Kongresu „Zdrowie Polaków 2021”, czyli debaty ekspertów na temat współczesnych możliwości medycyny i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia, która odbyła się w ubiegłym roku.

Wyróżnienie odebrały w Warszawie: dr hab. n. o zdr. Ewa Kleszczewska, prof. PUZ oraz dr n. o zdr. Emilia Harasim-Piszczatowska, główne organizatorki suwalskiego sympozjum satelitarnego.

Wyróżnienia „Perspektywy Medycyny” przyznawała kilkusetosobowa Rada Programowa (m.in. lekarze, profesorowie i rektorzy uczelni medycznych) w następujących kategoriach: profilaktyka zdrowotna, organizacja – ochrona zdrowia, promocja zdrowia w mediach, innowacje i wdrożenia, telemedycyna, usługi e-zdrowia, nowoczesna edukacja medyczna. I właśnie w ostatniej z wymienionych wyróżniona została suwalska uczelnia – m. in. za kształcenie ratowników medycznych, cykliczne akcje i wydarzenia związane z kształceniem na kierunkach medycznych – głównie Akcję Ratownictwo Nocą. W inicjatywy te przez lata zaangażowani byli m. in. Jacek Apanasewicz, Katarzyna Zackiewicz, Izabela Gorlo, Tomasz Dziokan, Marzanna Sierocka.

Suwalska uczelnia znalazła się w gronie wyróżnionych wraz z: Kliniką Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie, Instytutem Matki i Dziecka, Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu czy Kliniką Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj