Interesujesz się filmem, chcesz poznać podstawy procesu powstawania filmów krótkometrażowych, zrozumieć zasady dramaturgii oraz sprawdzić się jako scenarzysta lub reżyser? Kurs Szkoły Wajdy w ramach Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie tej drogi. Zapisy trwają do 8 maja.

Warsztaty odbędą się w terminie: 17 maja – 7 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym kursu Szkoły Wajdy w ramach Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury, wystarczy przesłać swój pomysł na film krótkometrażowy, rozpisany na maksymalnie dwie strony maszynopisu.

Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, po której ogłoszona zostanie lista osób przyjętych na kurs. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: sok@wajdaschool.pl. W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko, adres mailowy oraz telefon kontaktowy. Rekrutacja trwa do 8.05.2022 r.

Podczas trwania kursu uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia filmowe, brać udział w wykładach i warsztatach oraz rozwijać swój projekt filmowy pod nadzorem wykładowców ze Szkoły Wajdy.

Zajęcia poprowadzą:

Denijal Hasanović – reżyser, scenarzysta i wieloletni wykładowca Szkoły Wajdy oraz kierownik kursu Script w Szkole Wajdy.

Maciej Marczewski – aktor, reżyser, wieloletni wykładowca w Szkole Wajdy oraz kierownik kursu Online Kamera.

Grzegorz Łoszewski – scenarzysta od lat współpracujący ze Szkołą Wajdy, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, dwukrotnie nagradzany na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Filip Marczewski – reżyser i wieloletni wykładowca w Szkole Wajdy, Wiceprezes Zarządu Szkoły Wajdy, zdobywca blisko 30 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym nominacji do Student Academy Award – tzw. studenckiego Oscara przyznawanego przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Na zakończenie kursu komisja składająca się z przedstawicieli Szkoły Wajdy, Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miejskiego wybierze najlepiej rokujący projekt rozwijany w trakcie kursu. Laureat otrzyma możliwość uczestniczenia w kursie Online Kamera w Szkole Wajdy na prawach wolnego słuchacza.

Leave a Reply