Schronisko dla zwierząt w Suwałkach ma już oficjalną stronę internetową, na której znaleźć można m.in. zdjęcia psów do adopcji, ale też formularz umowy o wolontariat. Osoby zainteresowane pomocą w przytulisku muszą wygospodarować minimum 4 godziny w tygodniu. 

Na stronie znajduje się informacja, że w schronisku działają 2 grupy wolontariuszy i dzięki takiej organizacji pracy zwierzęta mają kontakt ze swoimi opiekunami 2 razy w tygodniu.

Od potencjalnych wolontariuszy właściciel schroniska oczekuje zaangażowania w wymiarze co najmniej 4 godzin tygodniowo, a także udostępniania ogłoszeń adopcyjnych w mediach społecznościowych. Zainteresowany współpracą ze schroniskiem wolontariusz musi być pełnoletni. Do jego zadań należeć będzie m.in.: pielęgnacja psów, prace porządkowe w boksach (sprzątanie i dolewanie wody, nawadnianie boksów w okresie upałów, odśnieżanie boksów), uczestnictwo w akcjach promujących adopcje, spacery ze zwierzętami. 

Zdjęcia zwierząt do adopcji (niestety bez dodatkowych opisów dotyczących np. charakteru psa, stanu zdrowia) można znaleźć TUTAJ.

Więcej na temat nowego operatora schroniska w Suwałkach w artykule poniżej:

Suwalskie schronisko już w innych rękach (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj