Augustowska komenda otrzymała dwa wysokiej klasy skutery wodne, z kolei policjanci z Kolna – nowoczesny, nieoznakowany radiowóz. W czwartek, 21 kwietnia, nad augustowskim Jeziorem Białym przekazano pojazdy. Łączna wartość radiowozu i skuterów wodnych to przeszło 350 tys. zł. Pojazdy zostały dofinansowane z budżetu Województwa Podlaskiego kwotą 170 tys. zł.

Źródło, fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Augustowski garnizon dysponował do tej pory 17 jednostkami pływającymi. Od teraz do floty dołączyły dwa nowoczesne skutery wodne w policyjnej wersji wraz z przyczepką oraz kombinezonami. Ich koszt to 160 tys. zł, z czego 80 tys. zł pokryło Województwo Podlaskie.

– Największy ruch na wodzie odbywa się w sezonie wakacyjnym. Te skutery spowodują, że będzie on jeszcze bezpieczniejszy niż do tej pory. Policjanci bardzo długo czekali na ten sprzęt i bardzo chętnie będą z niego korzystać – powiedział Maciej Zakrzewski, naczelnik wydziału prewencji podlaskiej policji.

BMW w policyjnej wersji nieoznakowanej RD video wzbogaciło z kolei komendę w Kolnie. Jego wartość to niemal 200 tys. zł, z czego 90 tys. zł dofinansował samorząd województwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj