Poprawiona plaża, regularne rejsy wycieczkowe katamaranem, dwukrotnie większy park dmuchańców i kontener restauracyjny nad wodą – to tylko część planów, jakie zostaną zrealizowane przez WOSiR „Szelment” przed rozpoczęciem sezonu letniego na Suwalszczyźnie.

Wizualizacja udostępniona naszemu portalowi przedstawia kontener restauracyjny.

Modernizacja kąpieliska i plaży w sąsiedztwie ośrodka jest już na ukończeniu. Prace pochłonęły prawie 60 tys. złotych. Wydatków będzie jednak więcej. Jak zapowiada Daniel Racis, prezes „Szelmentu”, w ośrodku trwają przygotowania do otwarcia nowego sezonu.

Nowością będzie kontener restauracyjny, który ma uatrakcyjnić ofertę „Szelmentu”. Prezes Daniel Racis zbiera w tej chwili oferty od zainteresowanych prowadzeniem restauracji podmiotów. Inną propozycją, z której będą mogli korzystać turyści i mieszkańcy regionu odwiedzający WOSiR, jest strefa spa – sauna niedawna przeszła metamorfozę. Katamaran, który zostanie zwodowany w maju, w tym sezonie ma pływać na zasadzie regularnych rejsów.

Lato w WOSiR „Szelment” (audio). Rejsy katamaranem

Plan związany z rozbudową bazy noclegowej ośrodka na razie czeka na realizację. Procedura uzyskania potrzebnych pozwoleń cały czas trwa.

„Szelment” rozbuduje się dla turystów (audio, wizualizacje)

Przypomnijmy, że w ośrodku przebywają w tej chwili uchodźcy z Ukrainy – kobiety i dzieci. Za około miesiąc, przed rozpoczęciem sezonu, przeniosą się do Suwałk, do budynku należącego do „Aresu”, przygotowywanego pod potrzeby mieszkalne Ukraińców. W tej chwili grupa liczy prawie 70 osób. Jeśli ktoś chciałby i mógłby pomóc, może kontaktować się z WOSiR „Szelment” w sprawie dostarczenia odzieży wiosennej i letniej, obuwia w różnych rozmiarach oraz środków czystości i środków higienicznych. Wystarczy do „Szelmentu” zadzwonić, aby poznać szczegółowe potrzeby.

W Szelmencie przebywają uchodźcy

 

1 KOMENTARZ

Leave a Reply