Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz w piątkowe popołudnie (22 kwietnia) odpowiadał ponad 40 minut na wcześniej przesłane pytania mieszkańców miasta. Większość z nich dotyczyła inwestycji realizowanych lub planowanych, ale były też zapytania o nowy herb Suwałk i insygnia władzy.

Mieszkańcy pytali między innymi o to, czy ulica Czarnoziem doczeka się wodociągów i kanalizacji. Ze względu na małe zainteresowanie i duży koszt inwestycji plan ten został zarzucony. Pojawiły się pytania o remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz wykonanie podczas modernizacji wypłycenia niecki. Jak dodał w tym temacie prezydent – w przyszłości basen najprawdopodobniej będzie zarządzany przez operatora zewnętrznego.

Padły też pytania o wykorzystanie terenu parkingu strzeżonego przy ul. Putry – miasto działkę wystawi na sprzedaż oraz o możliwość tankowania gazu na stacji przy ul. Sejneńskiej. Jak wynika za informacji przekazanych przez Czesława Renkiwicza – tankowanie tam przebiega „na zasadzie testów”, ponieważ stacja przechodzi nadal procedury odbioru, które powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Jeden z mieszkańców zapytał o przeznaczenie terenu u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bakałarzewskiej, który został nabyty przez dewelopera – ten przedstawił już wstępną koncepcję jego wykorzystania, ale jak zaznaczył prezydent – bez zgody inwestora nie chciałby tego upubliczniać.

Padło ponownie pytanie o nowy herb Suwałk i insygnia władzy, które kosztowały 40 tys. złotych. Kwotę skomentował Czesław Renkiewicz, mówiąc, że teraz to tanio, a insygnia mają różne samorządy – również znacznie mniejsze niż Suwałki. – To nie insygnia dla Renkiewicza i Przełomca, tylko dla prezydenta i przewodniczącego, bez względu na to, kto będzie te funkcje pełnić – powiedział Cz. Renkiewicz, odnosząc się do pytania o to, kiedy wreszcie zostaną zaprezentowane. Prezydent miasta przypomniał, że trwają procedury skorygowania herbu miasta i dopiero po zakończeniu prac przez Komisję Heraldyczną zobaczymy nową jego wersję wraz z insygniami.

Prezydent mówił również o sporcie i gigantycznych środkach, jakie w ostatnich latach zostały przeznaczone na przebudowę stadionu piłkarskiego, budowę hali Suwałki Arena oraz na roczne utrzymanie obiektów (po 1 mln złotych na każdy z nich) oraz sponsoring sportu.

Młodzi mieszkańcy Suwałk również przyłączyli się do dyskusji, pytając o ekologię i działania proekologiczne w mieście w perspektywie kolejnych 10 lat.

Posłuchaj, co jeszcze mówił prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

https://www.facebook.com/czeslawrenkiewicz/videos/1153881998699984

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj