W rewanżowym meczu o 11 miejsce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał z LUK-iem Lublin 2:3. Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że mamy do czynienia z tzw. meczem bez historii. Trzecia odsłona dała jednak suwalskim kibicom nadzieję. Co ciekawe, szansę gry dostali – na co dzień rezerwowi – Ziobrowski i Makowski. W czwartym secie Ślepsk Malow poszedł za ciosem. Wiadomym jednak było, że tylko i wyłącznie wygrany tie-break pozwoli wyrównać stan dwumeczu. Niestety, do złotego seta nie doszło. Piąty set padł łupem gospodarzy.

Tak skończył się najsłabszy sezon suwalskiego klubu w PlusLidze. Dość wcześnie można było się zorientować, że nie dzieje się dobrze. Zabrakło chemii, komunikacji? To już tajemnica szatni. A może „ogon zaczął machać psem”? Powinno też paść pytanie: czy pożegnanie z Andrzejem Kowalem nie było zbyt pochopnym posunięciem..?!

30 IX 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Czarni Radom 1:3l, Andrzej Kowal
© 2021 Wojciech Otłowski

Jak wspomnieliśmy już przy okazji poprzedniego meczu, nastał czas pożegnań. Z jednej strony serce płacze, z drugiej – rozum mówi: i tak dobrze, że przez trzy sezony barwy Ślepska Malow Suwałki reprezentowali Bartłomiej Bołądź i Josh Tuaniga.

09 IX 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – LUK Lublin 3:0 ; Josua Tuaniga, Andreas Takvam, Bartłomiej Bołądź

Nie jest jednak tajemnicą, iż to tylko początek roszad kadrowych. Ale cóż, nic nie może wiecznie trwać, jak to (na)pisał kiedyś Andrzej Mogielnicki. I tak stabilizacja kadrowa w naszych klubach siatkarskich jest o wiele większa niźli – piłkarskich.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 ( 21, 14, -26, -15, 11)