W sobotę, 14 maja warto wybrać się na spacer do centrum miasta. Do późnych godzin będą dostępne wystawy w muzeach i galeriach, które tego dnia oferują również wiele atrakcji dla najmłodszych. Z kolei na bulwarach nad Czarną Hańczą trwa zlot klasyków.

W Muzeum Okręgowym w Suwałkach dzieci budują właśnie grodzisko jaćwieskie. Dostępne dla zwiedzających są wszystkie wystawy stałe oraz dar Izabeli Roman. Ciekawostką jest paleta podarowana Juliuszowi Kossakowi przez uczniów, przyjaciół i kolegów z Monachium.

W Muzeum im. Marii Konopnickiej mogą wziąć udział w grach plenerowych – quizie lub spędzić czas przy planszówkach. A to wciąż nie wszystkie punkty programu.

Warsztaty malowania na wodzie organizuje dzisiaj Archiwum Państwowe, które zachęca suwalczan do zwiedzania wyremontowanych przestrzeni.

Galerie „Chłodna 20” (malarstwo Stanisława Baja) i Stara Łaźnia (wystawa prac Andrzeja Strumiłły i fotografii Piotra Malczewskiego) na bulwarach także udostępniają swoje ekspozycje. Dodatkowo, nad Czarną Hańczą odbywa się zlot klasyków – na fanów motoryzacji czekają samochody, motocykle i skutery.

Kto ma dość czasu, może również zajrzeć do Starego Folwarku – do Muzeum Wigier, w którym w piątek została otwarta nowa wystawa minerałów. Dzieci mogą tam wziąć udział w zabawie „Nie wszystko złoto co się świeci”.

Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach o programie tegorocznej edycji wydarzenia:

Magdalena Wołowska-Rusińska zaprasza do Muzeum im. Marii Konopnickiej:

Szczegółowe programy w naszym kalendarzu lub w linkach pod galerią.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski

Noc Muzeów w Suwałkach

Noc Muzeów 2022 w Archiwum Państwowym w Suwałkach

Noc Muzeów w Wigierskim Parku Narodowym 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj