Clinton Jordan R’n’B Gospel i Gabi Gąsior to gwiazdy tegorocznej edycji Soulwałki Gospel Workshop. Będzie to piąta edycja festiwalu, który powraca po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią. Wydarzenie zakończy koncert finałowy z udziałem – po raz pierwszy – chóru dziecięcego.

Clintonowi Jordanowi (GB) i Gabrieli Gąsior towarzyszyć będą: zespół Holy Noiz z Szymonem Markiewiczem, Suwalska Orkiestra Kameralna pod kierunkiem Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza oraz członkowie chóru festiwalowego i Suwałki Gospel Choir. Swój udział zapowiedzieli również wokaliści Soul Connection Group pod kierunkiem Beaty Stasiak.

– Festiwal ma już swoich stałych odbiorców. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają na święto gospel z Polski i zagranicy – mówi Anna Szafranowska, dyrygentka Suwałki Gospel Choir i organizatorka warsztatów, która dodaje, że w tym roku chór usłyszymy jeszcze kilkukrotnie, m.in. podczas Suwałki Blues Festivalu i koncertu specjalnego. Zanim to nastąpi, w czerwcu miłośnicy muzyki, gospel lub po prostu śpiewu, będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów, podczas których będą uczyć się pieśni w j. polskim i angielskim, autorstwa zaproszonych do Suwałk trenerów wokalnych.

O tegorocznej edycji Soulwalki Gospel Workshop opowiada Anna Szafranowska:

Nowością są warsztaty skierowane do dzieci w wieku szkolnym, które poprowadzi Gabi Gąsior. Najmłodsi podczas finału warsztatów – 19 czerwca o godz. 19.00 na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wykonają z chórem i wokalistami jedną z pieśni. Koncert finałowy będzie interdyscyplinarny, połączony z pokazem fotografii Suwalskiej Grupy Twórczej pod kierunkiem Andrzeja Zujewicza.

Nie warto się wahać – tylko do końca maja obowiązuje cena promocyjna (50 zł to koszt udziału dziecka i 130 zł – dorosłego oraz starszych uczniów w warsztatach z Clintonem Jordanem i Gabi Gąsior). Zajęcia odbędą się w terminie 17-19 czerwca. Gwarancją udziału w warsztatach jest wysłanie karty zgłoszenia (do pobrania w linku poniżej) na adres mailowy gospel@soksuwalki.eu oraz uiszczenie opłaty za udział w warsztatach.

Zapisz się na warsztaty wokalne Soulwalki Gospel Workshop.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski – archiwum Soulwalki Gospel Workshop i Suwałki Gospel Choir

CLINTON JORDAN Utalentowany i ceniony wokalista, uznany w branży producent i muzyk obdarzonym wyjątkową intuicją oraz dyrygent i nauczyciel wokalny. Absolwent  Brytyjskiej Szkoły Sztuki Widowiskowej i Technologii. Swój warsztat wokalny doskonalił, występując na koncertach w Anglii, Europie i Dalekim Wschodzie. Współpracował z takimi gwiazdami muzyki, jak: Jools Holland, Bryan Ferry, Michael Bolton, Mariah Carey czy Tina Turner. W 2018 r. na specjalne zaproszenie zaśpiewał na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność, na co dzień prowadzi w Londynie renomowaną szkołę muzyki Jordan Music Workshops. Jest także solistą słynnego londyńskiego chóru The Kingdom Choir.

GABRIELA GĄSIOR Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy”. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę „Narodził się Jedyny Król” (2015). W 2016 podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przygotowała i poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

HOLY NOIZ Grupa cenionych sesyjnych muzyków. Muzyczni weterani międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Współpracowali z takimi artystami, jak: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Adam Sztaba, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Wayne Ellington, Peter Francis. Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabi Gąsior. Gościnnie wystąpi z nimi Szymon Markiewicz na pianinie.

SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA działa od lipca 2007 r. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest maestro Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Orkiestra realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy dla melomanów z regionu i zdobywanie nowych słuchaczy. Jednym z ważniejszych projektów jest Filharmonia Suwałk – cykl koncertów z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Orkiestra towarzyszyła na scenie wybitnym solistom scen klasycznych z Polski i świata. Muzycy chętnie współpracują również z artystami nurtu rozrywkowego, a także wspierają takie projekty jak Suwałki Blues Festival czy Suwałki Gospel Workshop.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert finałowy Souwalki Gospel Workshop 2022. Aby wziąć udział w losowaniu nagrody, wystarczy do 23 maja do godz. 20.00 wysłać do nas odpowiedź: redakcja@niebywalesuwalki.pl na pytanie: Ile płyt ma na swoim koncie Suwałki Gospel Choir? Zaproszenie wygrywa Małgorzata Czerucka.

Leave a Reply