Reklama

Ponad 135 tys. zł na stypendia i nagrody dla sportowców

Data:

- Reklama -

Ponad 50 osób otrzymało stypendia, nagrody i wyróżnienia za istotne osiągnięcia w działalności sportowej oraz aktywność w tej dziedzinie w 2021 roku. To sportowcy, którzy popularyzują różne dyscypliny sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych oraz ich trenerzy, dzięki którym młodzi zawodnicy uzyskują świetne wyniki.

W sumie wszystkie wręczone stypendia, nagrody i wyróżnienia opiewają na łączną kwotę 135.800 zł. Szczegółowe informacje poniżej.

I grupa – STYPENDYŚCI

  1. Przyznano 19 stypendiów II stopnia dla zawodników za wyniki sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym w 2021 roku, stypendia przyznane na okres 6 lub 8 miesięcy tj. od maja 2022 r. (lub od lipca 2022 r.) do grudnia 2022 r.

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie

  1.  

Zuzanna Konopko

zajęcie trzeciego miejsca w zapasach kobiet w kat. do 69 kg w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Zapasach Kobiet w Łodzi rozgrywanych w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca w sumo w kat. do 70 kg w Mistrzostwach Polski Kadetek w Sumo w Suwałkach rozgrywanych w dniu 29 maja 2021 r.

  1.  

Gabriela Butkiewicz

zajęcie trzeciego miejsca w rzucie oszczepem na odległość 43,88 metra w 75. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Lekkoatletyce w Lublinie rozgrywanych w dniach 2-4 lipca 2021 r.

  1.  

Piotr Konopko

zajęcie drugiego miejsca w skoku wzwyż z wynikiem 198 cm w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu rozgrywanych w dniach 12-14 lutego 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca w skoku wzwyż z wynikiem 204 cm w 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 we Włocławku rozgrywanych w dniach 28-30 lipca 2021 r.

  1.  

Kornel Rybacki

zajęcie pierwszego miejsca w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu rozgrywanych w dniach 12-14 lutego 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki w 75. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Lublinie rozgrywanych w dniach 2-4 lipca 2021 r.

  1.  

Mateusz Żyliński

zajęcie pierwszego miejsca w rzucie oszczepem na odległość 64,77 metra w 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 we Włocławku w dniach 28-30 lipca 2021 r.

  1.  

Marcin Makar

zajęcie trzeciego miejsca w pływaniu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Drzonkowie w dniach 25-26 czerwca 2021 r.

  1.  

Maciej Emanuel Suchwałko

zajęcie trzeciego miejsca w boksie mężczyzn w kat. 91 kilogramów w XXIX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Wałczu rozgrywanych w dniach 11-16 października 2021 r.

  1.  

Zuzanna Krysińska

zajęcie trzeciego miejsca w boksie kobiet w kat. 46 kilogramów w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Spale rozgrywanych w dniach 20-24 sierpnia 2021 r.

  1.  

Michał Aleksandrowicz

za zajęcie trzeciego miejsca w badmintonie w grze mieszanej w MALOW Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Suwałkach rozgrywanych w dniach 11-13 czerwca 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca drużynowo w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Jan Filipowicz

zajęcie trzeciego miejsca drużynowo w badmintonie w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Mateusz Hołub

zajęcie trzeciego miejsca drużynowo w badmintonie w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Maksim Ovchinnikov

zajęcie pierwszego miejsca w badmintonie w kat. młodzieżowiec w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Natalia Lenczewska

zajęcie drugiego miejsca w badmintonie w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt w Ogólnopolskiej XXVII Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Piotrkowie Trybunalskim rozgrywanych w dniach 26-29 czerwca 2021 r.

  1.  

Oliwia Niedźwiedzka

zajęcie drugiego miejsca w badmintonie w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r. oraz za zajęcie trzeciego miejsca w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt w Ogólnopolskiej XXVII Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Piotrkowie Trybunalskim rozgrywanych w dniach 26-29 czerwca 2021 r.

  1.  

Sebastian Lenczewski

za zajęcie trzeciego miejsca drużynowo w badmintonie w kat. junior w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Viktoriya Pletsiukhova

zajęcie drugiego miejsca drużynowo w badmintonie w kat. junior oraz trzeciego miejsca drużynowo w kat. junior młodszy w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Veranika Stankevich

zajęcie drugiego miejsca drużynowo w badmintonie w kat. junior oraz trzeciego miejsca drużynowo w kat. junior młodszy w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku rozgrywanych w dniach 17-19 grudnia 2021 r.

  1.  

Tomasz Kluczyński

zajęcie pierwszego miejsca w karate kyokushin w kategorii kumite juniorów do 65 kilogramów w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin w Radzyminie rozgrywanych w dniach 27-28 listopada 2021 r.

  1.  

Adrian Marek Bugieda

zajęcie trzeciego miejsca w karate kyokushin w kategorii kumite juniorów do 60 kilogramów w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin w Radzyminie rozgrywanych w dniach 27-28 listopada 2021 r.

II grupa – Trenerzy

  1. Nagrody dla 12 trenerów – łączna wartość nagród 20.500,00 zł

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie

  1.  

Andrzej Koncewicz

zajęcie przez zawodniczki drugiego i trzeciego miejsca w sumo w kat. 70 kg w Mistrzostwach Polski Kadetek w Suwałkach rozgrywanych w dniach 29 maja 2021 r. i zajęcie przez zawodniczkę trzeciego miejsca w zapasach w kat. 69 kg w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Łodzi rozgrywanych w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2021 r.

  1.  

Jarosław Jutkiewicz

zajęcie przez zawodnika pierwszego miejsca w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki i zajęcie drugiego miejsca w skoku wzwyż z wynikiem 198 cm w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu rozgrywanych w dniach 12-14 lutego 2021 r., zajęcie pierwszego miejsca w rzucie oszczepem na odległość 64,77 metra i trzeciego miejsca w skoku wzwyż z wynikiem 204 cm w 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 we Włocławku rozgrywanych w dniach 28-30 lipca 2021 r. i zajęcie trzeciego miejsca w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki w 75. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Lublinie rozgrywanych w dniach 2-4 lipca 2021 r.

  1.  

Karol Andrzej Sikorski

zajęcie przez zawodniczki pierwszego miejsca w rzucie oszczepem kobiet na odległość 59,69 metra podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski w Poznaniu, rozegranych 24 czerwca 2021 r. i zajęcie trzeciego miejsca w rzucie oszczepem na odległość 43,88 metrów w 75. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Lublinie rozgrywanych 2-4 lipca 2021 r.

  1.  

Bartosz Jasiński

zajęcie przez zawodników pierwszego miejsca w czwórkach chłopców podczas 27. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving w Gliwicach rozgrywanych 26-28 sierpnia 2021 r.

  1.  

Artur Paweł Łabacz

zajęcie przez zawodników pierwszego miejsca w dwójkach chłopców podczas 27. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving w Gliwicach, rozgrywanych 26-28 sierpnia 2021 r.

  1.  

Paweł Pasiak

zajęcie trzeciego miejsca boksie kobiet w kat. 46 kg w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Spale, 20-24 sierpnia 2021 r. i zajęcie trzeciego miejsca w kat. 91 kg w boksie mężczyzn w XXIX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Wałczu, rozgrywanych 11-16 października 2021 r.

  1.  

Edward Dec

zajęcie przez zawodniczkę pierwszego miejsca w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie, rozgrywanych 5-7 listopada 2021 r.

  1.  

Maciej Karol Tyczkowski

zajęcie przez zawodnika siódmego miejsca w żeglarstwie lodowym w Mistrzostwach Polski Juniorów DN w Przystani Zdorkowo, rozgrywanych 30-31 stycznia 2021 r.

  1. 2

Stanisław Skibicki

zajęcie przez zawodników pierwszego miejsca w kategorii F1B w 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w Czaplinku/Broczyno, rozgrywanych 20-22 sierpnia 2021 r., zajęcie pierwszego miejsca w kategorii F1G w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych w Gliwicach, rozgrywanych 19.06.2021 r. i zajęcie pierwszego miejsca w kategorii F1N w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych w Krośnie-Jedlicze, rozgrywanych 04 grudnia 2021 r.

  1.  

Dariusz Gałkiewicz

zajęcie przez zawodniczkę ósmego miejsca w kat. D-18 w Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Błyskawicznych w Rzeszowie, rozgrywanych 26 sierpnia 2021 r.

  1.  

Jerzy Dołhan

zajęcie przez zawodników pierwszego miejsca w badmintonie w grze pojedynczej kobiet i w grze podwójnej mężczyzn w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Białymstoku, rozgrywanych 15-18 czerwca 2021 r.
zajęcie pierwszego miejsca w grze podwójnej mężczyzn, w grze pojedynczej kobiet i w grze podwójnej kobiet w MALOW Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach, rozgrywanych 11-13 czerwca 2021 r. oraz zajęcie pierwszego miejsca drużynowo w kat. młodzieżowiec w Klubowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku, rozgrywanych 17-19 czerwca 2021 r.

  1.  

Marek Krejpcio

zajęcie przez zawodników pierwszego miejsca w karate kumite juniorów w kat. do 65 kg i trzeciego miejsca w karate kumite juniorów w kat. do 60 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin w Radzyminie rozgrywanych w dniach 27-28 listopada 2021 r.

III grupa – NAGRODY DLA ZAWODNIKÓW

14 z 15 nagród dla zawodników za wyniki sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym w 2021 roku, o łącznej wartości 16.300,00 zł.

– nagroda pani Marii Magdalenie Andrejczyk zostanie wręczona w innym terminie

Nagrodzone osoby w kategorii zawodnik:

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie

  1.  

Justyna Regucka

zajęcie drugiego miejsca w narciarstwie biegowym w biegu stylem klasycznym na dystansie 1,3 km w kat. LW4 kobiet oraz drugiego miejsca w biegu stylem dowolnym na dystansie 5,2 km w kat. LW4 kobiet w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Biegach Narciarskich w Ptaszkowej rozgrywanych w dniach 20-21 lutego 2021 r.

  1.  

Bartosz Taraszkiewicz

zajęcie piątego miejsca w rzucie oszczepem na odległość 57,55 metra w 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 we Włocławku rozgrywanych w dniach 28-30 lipca 2021 r.

  1.  

Joanna Mendak

zajęcie pierwszego miejsca w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie rozgrywanych w dniach 5-7 listopada 2021 r.

  1.  

Robert Chodorowski

zajęcie pierwszego miejsca w bowlingu w grze parami w Mistrzostwach Polski Par i Trójek w Łodzi rozgrywanych w dniach 20-21 listopada 2021 r.

  1.  

Dominik Chomicz

zajęcie pierwszego miejsca w bowlingu w grze parami w Mistrzostwach Polski Par i Trójek w Łodzi rozgrywanych w dniach 20-21 listopada 2021 r. i zajęcie pierwszego miejsca w bowlingu w kat. do lat 19 w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostródzie rozgrywanych w dniach 18-20 czerwca 2021 r.

  1.  

Jakub Krynicki

zajęcie siódmego miejsca w żeglarstwie w kat. Junior w Mistrzostwach Polski w klasie DN Junior w Przystani Zdorkowo rozgrywanych w dniach 30-31 stycznia 2021 r.

  1.  

Aleksandra Chmielewska

zajęcie pierwszego miejsca w pływaniu w płetwach na dystansie 400 BF w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Gliwicach w dniach 5-6 czerwca 2021 r.

  1.  

Gabriela Biszewska

zajęcie drugiego miejsca w pływaniu na dystansie 100PP w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Płetwach w Gliwicach w dniach 5-6 czerwca 2021 r.

  1.  

Julia Gwaj

zajęcie pierwszego miejsca w pływaniu w płetwach na dystansie 400 metrów BF w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Olecku w dniach 11-12 grudnia 2021 r.

  1.  

Filip Rudziński

zajęcie drugiego miejsca indywidualnie w modelarstwie lotniczym w kat. F1B w 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w Czaplinku/Broczyno w dniu 20-22 sierpnia 2021 r. oraz zajęcie drugiego miejsca w kat. F1N w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych w Krośnie-Jedlicze rozrywanych 4 grudnia 2021 r.

  1.  

Oliwia Danilewicz

zajęcie pierwszego miejsca w kat. F1B w 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w Czaplinku/Broczyno w dniu 20-22 sierpnia 2021 r.

  1.  

Grzegorz Truchan

zajęcie pierwszego miejsca indywidualnie w modelarstwie lotniczym w kat. F1N w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych w Krośnie- Jedlicze rozgrywanych 4 grudnia 2021 r.

  1.  

Radosław Szymanowski

zajęcie drugiego miejsca indywidualnie w modelarstwie lotniczym w kat. F1G w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych w Gliwicach rozgrywanych w dniu 19 czerwca 2021 r. oraz zajęcie trzeciego miejsca w kat. F1B w 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w Czaplinku/Broczyno rozrywanych 20-22 sierpnia 2021 r.

  1.  

Kinga Wołągiewicz

zajęcie ósmego miejsca w szachach D-18 w Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Błyskawicznych w Rzeszowie rozgrywanych 26 sierpnia 2021 r.

IV grupa – NAGRODY Z INICJATYWY PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK, NAGRODY W KAT. INNA OSOBA FIZYCZNA,

WYRÓŻNIENIA W KAT. ZAWODNIK I INNA OSOBA FIZYCZNA,

Nagrody z inicjatywy Prezydenta Miasta Suwałk – 5 osób

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie

  1.  

Stanisław Poświatowski

zajęcie trzeciego miejsca w bowlingu w kat. B2 w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu w Łodzi rozgrywanych w dniach 3-6 czerwca 2021 r.

  1.  

Patryk Szyszko

zajęcie przez zawodnika drugiego miejsca w kat. junior młodszy do 71 kilogramów w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule Full Contakt w Szczecinku rozgrywanych w dniach 16-20 czerwca 2021 r.

  1.  

Paula Gorlo

osiągnięcia znakomitego wyniku,
tj. podciągnięcie na drążku 4.081 razy w ciągu 24 godzin

  1.  

Bartosz Albert Bełdyga

szczególnie wyróżniająca się działalność sportowa na rzecz Miasta Suwałki

  1.  

Beata Marianna Harasimowicz

szczególnie wyróżniająca się działalność sportowa na rzecz Miasta Suwałki

Nagrody w kategorii „Inna osoba fizyczna” – 2 osoby

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie

1.

Ewelina Kłoczko

wyróżniająca się działalność sportowa na rzecz Miasta Suwałki

2.

Jacek Regucki

wyróżniająca się działalność sportowa na rzecz Miasta Suwałki

Wyróżnienia sportowe w kategorii „zawodnik” i „inna osoba fizyczna”

Wyróżnienia w kategorii „zawodnik” i „inna osoba fizyczna” – 2 osoby

Lp.

Imiona i nazwisko

Osiągnięcie –

1.

Tristan Chomicz

zajęcie pierwszego miejsca w bowlingu w kategorii do lat 12 w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bowlingu w Ostródzie w dniach 18-20 czerwca 2021 r.

2.

Daniel Myszkowski

wyróżniająca się działalność sportowa na rzecz Miasta Suwałki

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

UKS Hubal Białystok Mistrzem, SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie

Na rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w...

SKB Litpol-Malow w półfinale Klubowych Mistrzostw Europy 2022

Suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow zameldowali się w półfinale Klubowych...

Suwalskie badmintonistki z tytułami – jedna to podwójna mistrzyni Polski, druga – mistrzyni Serbii

Aleksandra Wasilewska została podwójną mistrzynią Polski, zaś z wielkim...

Jeden złoty i dwa srebrne medale suwalskich badmintonistów

Złoty medal suwalscy badmintoniści - Aleksandra Wilczewska i Jan...
%d bloggers like this: