Prezydent Miasta Suwałk ogłosił nabór kandydatów na wynajem lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Franciszkańskiej w Suwałkach (budynek A), realizowanego przez ZBM TBS sp. z o.o.

W bloku A przy ul. Franciszkańskiej powstaną mieszkania: 1-pokojowe – 8 lokali o pow. od 28 do 32 m kw.; 2-pokojowe – 23 lokale o pow. od 38 do 40 m kw.; 3-pokojowe – 16 lokali o pow. od 53 do 56 m kw. oraz 4-pokojowe – 6 lokali o pow. od 70 do 71 m kw. Będą to lokale wykończone: pomalowane, z glazurą w kuchni i łazience; z panelami drewnianymi i gresem, kuchenkami elektrycznymi z piekarnikiem, zlewozmywakami, umywalkami, wannami lub kabinami prysznicowymi, stolarką drzwiową wewnętrzną. Dodatkowo, dwa mieszkania na parterze zostaną przystosowane do potrzeb osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową.

Warunki uczestnictwa w programie:

 • średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym jest wyższy niż dolny limit dochodowy i jednocześnie nie przekracza górnego limitu dochodowego;

 • brak tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Miasto Suwałki.

Obowiązują również kryteria pierwszeństwa, m.in.: osoba składająca wniosek jest studentem ostatniego roku studiów lub absolwentem szkół wyższych w wieku do 30 lat, który na terenie Suwałk prowadzi działalność gospodarczą minimum 6 miesięcy; w gospodarstwie domowym jest co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia; w skład gospodarstwa domowego wchodzą osoby niepełnosprawne.

Warunki najmu:

 • wysokość partycypacji w kosztach budowy lokalu – 25 % (szacunkowa kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego wynosi 1638 zł/m kw.);
 • wysokość kaucji zabezpieczającej – 6-krotność miesięcznego czynszu najmu;
 • okres umowy najmu – 10 lat z możliwością przedłużenia;
 • czynsz najmu za 1 m kw. powierzchni użytkowej nie będzie przekraczał, w skali roku 4% wartości odtworzeniowej lokalu, obliczonej zgodnie z przepisami prawa.

  Wymagane dokumenty:

 • wypełniony i podpisany formularz wniosku;
 • załączone do wniosku dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie warunków określonych w ogłoszeniu o naborze, w tym potwierdzające kryteria pierwszeństwa.

  Wnioski należy składać do 26 maja 2022 r. w siedzibie Zarządu Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS sp. z o.o. (pok. nr 10), 16 – 400 Suwałki ul. Wigierska 32, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe informacje oraz wniosek do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.zbm.suwalki.pl Informacja telefoniczna (Dział Lokali Mieszkalnych ZBM TBS) pod nr 563 50 40 lub 563 50 55.

Kolejny blok ZBM TBS powstanie przy ul. Franciszkańskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj