Uznane zespoły bluesowe z Polski mogą do 6 czerwca zgłaszać się do kwalifikacji do Polish Blues Challenge 2023. Odbędą się one podczas koncertu plenerowego na scenie na pl. Marii Konopnickiej w dniu 10 lipca – w ramach Suwałki Blues Festivalu 2022.

Jury kwalifikacji wybierze zespół do udziału w konkursie European Blues Challenge 2023, wydarzenia, które odbędą się w 2023 roku w Chorzowie.

Uczestnikami kwalifikacji mogą być soliści i zespoły (solo, duet, trio i więcej osób), pochodzące z terytorium Polski – znane już w środowisku bluesowym, o sporym doświadczeniu scenicznym, dobrze jeśli wykonawca posiada w swoim dorobku wydawnictwa płytowe (co najmniej jeden pełny album wydany po 2010 r.) i udział w liczących się krajowych festiwalach bluesowych. Repertuar zespołu musi zawierać także utwory z tekstami w języku angielskim. Zespoły Powalczą o kwalifikację do European Blues Challenge 2023 oraz nagrodę Grand Prix, ufundowaną przez prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza. Każdy zespół będzie miał 30 minut na zaprezentowanie się na scenie wraz z montażem technicznym i próbą dźwięku. W jury zasiądą dziennikarze muzyczni oraz przedstawiciel organizatora.

Udział w kwalifikacjach można zgłaszać do 6 czerwca 2022 r. do godz. 12.00. Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie SBF.

Jednoosobowa, ale mocna reprezentacja – Sosnowski zwycięzcą Polish Blues Challenge 2020

Leave a Reply