Na absolwentów szkół średnich i wszystkich, którzy chcą zacząć studiować, w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach czekają trzy wydziały i 16 – BEZPŁATNYCH kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku.

Materiał partnera.

Dziś, jak zaznacza dr Marta Kapusta, rektor suwalskiej Uczelni – nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach pod okiem specjalistów i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód.

Oprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach.

Najnowocześniejsze laboratoria, Centrum VR (Wirtualna Rzeczywistość), Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniczne, Centrum Logistyczne, pracownie komputerowe, biblioteka, przestronne patio, siłownia, bar. Wszystko to zdecydowanie podnosi komfort zdobywania wykształcenia.

Nowoczesny Dom Studenta, który czeka na studentów z całego regionu, czy Litwy.

Bardzo wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) przynoszą również materialne zyski – nawet 3 tysiące złotych miesięcznie!

PUZ w Suwałkach na wszystkich kierunkach prowadzi tzw. profil praktyczny. – To znaczy, że u nas liczy się konkretna, zdobyta umiejętność – tłumaczy Dawid Harasim, rzecznik prasowy Uczelni. Ratownicy medyczni należą do najlepszych w kraju, pielęgniarki są rozchwytywane nawet za granicą, pedagodzy, ekonomiści, inżynierowie. Żaden absolwent nie powinien mieć dziś problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy – dodaje.

W tym roku na studentów czeka też kilka nowości oraz kolejnych udogodnień:

Kontynuowane będą tzw. studia popołudniowo-weekendowe, które w ubiegłym roku okazały się strzałem w dziesiątkę. Taki tryb studiów jest alternatywą, dla studiów zaocznych. Studenci mają zajęcia w soboty i niedziele, ale również w tyg. w godzinach wieczornych. Są to (w odróżnieniu od studiów „zaocznych”) studia całkowicie bezpłatne, skierowane m. in. do osób pracujących, czy wychowujących dzieci!

W tym roku uruchomiony zostanie NOWY KIERUNEK – pierwsze studia inżynierskie magisterskie – INŻYNIERIA PRODUKCJI I TRANSPORTU.

Uczelnia staje się również z roku na rok bardziej innowacyjna. Powstało właśnie kolejne nowoczesne Centrum do kształcenia – tym razem logistyków. Kompletacja i sortowanie towarów metodą pick by light i pick by voice, kontrole powierzchni, specjalne wózki, gogle, czujniki, zaawansowane monitory i wyświetlacze – wszystko to powoduje, że pracownie logistyczne w pełni symulują już rzeczywiste magazyny. Do tego dochodzi jeszcze symulator wózka widłowego, który swoją budową przypomina oryginał.

– Rozwijamy kształcenie w VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie taką sytuację – opowiada dr Agata Wądołowska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki: – student wchodzi do przestronnego pomieszczenia. Za biurkiem widzi mężczyznę z raną postrzałową głowy, a na ziemi pistolet, powoli przeszukuje pokój, idzie w kierunku otwartego sejfu…ale czy nie popełnił błędu? Czy nie zatarł śladów przestępstwa? Oceni to wykładowca, który wspólnie z pozostałymi studentami widzi wszystko na monitorze. Studenci, dzięki technologii, przeniosą się do innego świata. Wszystko co zobaczą, usłyszą, doświadczą będzie niezwykle realne. Aż trudno uwierzyć, że będzie to rzeczywistość jedynie wirtualna. W specjalnych goglach studenci poczują się jak kryminolodzy, ratownicy medyczni podczas wypadku masowego, ministrowie finansów, czy prokuratorzy.

Uczelnia to jednak nie tylko studiowanie. PUZ w Suwałkach staje się swoistym centrum kulturalno-społecznym. Liczne konferencje, akcje charytatywne, wydarzenia społeczne juwenalia, które na stałe weszły już w kalendarz najlepszych imprez w mieście. – Robimy wszystko, by na Suwalskiej Uczelni to student czuł się najważniejszy, bo tak właśnie jest – mówi Rektor Uczelni

Rekrutacja elektroniczna ruszyła 1 czerwca!
www.puz.suwalki.pl

Pełna oferta kształcenia:

Wydział Ochrony Zdrowia:

 • pielęgniarstwo
 • ratownictwo medyczne
 • kosmetologia
 • bezpieczeństwo wewnętrzne
 • bezpieczeństwo wewnętrzne II stopnia (magisterskie)
 • logistyka

Wydział Politechniczny:

 • budownictwo
 • transport
 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych
 • inżynieria produkcji i transportu II stopnia (magisterskie)

Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny:

 • finanse i rachunkowość
 • ekonomia
 • ekonomia II stopnia (magisterskie)
 • filologia
 • pedagogika (jednolite, magisterskie, 5-letnie)

Fot. źródło: PUZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj