Szkoła funkcjonująca od 1991 roku, obchodzi swój okrągły jubileusz. W środę, 1 czerwca w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach odbyły się uroczyste „urodziny” placówki, połączone z galą, koncertem, odsłonięciem muralu autorstwa Olgi Wielogórskiej, absolwentki liceum.

Zespół Szkół nr 1 składający się z III Liceum Ogólnokształcącego i Policealnego Studium Zawodowego został utworzony 31 lipca 1991 roku decyzją ówczesnego Kuratora Oświaty w Suwałkach, Jarosława Zielińskiego (na zdj. poniżej). Szkoła działała najpierw przy ul. Wigierskiej. Dopiero trzy lata po powołaniu jej do życia została przeniesiona do budynku przy ul. Teofila Noniewicza 83.

Od tego czasu wiele się w szkole zmieniło – III LO współpracuje z polskimi i zagranicznymi uczelniami, a także realizuje międzynarodowe projekty. W gronie najbardziej znanych absolwentów „trzeciego” są: muzyk i kompozytor Tomasz Organek, artysta kabaretowy Maciej Kwiatkowski czy prof. Bogumił Kamiński, kierownik Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (tutaj znajdziesz więcej informacji nt. jubileuszu 30-lecia).

Alicja Węsierska-Kwiecień, dyrektor szkoły:

https://www.facebook.com/3losuwalki/videos/726067908704322

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj