Za nami Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w miejscowości Poczesna. Suwalscy badmintoniści dwa razy stawali na podium – zdobyli brąz w deblu chłopców i brąz w grze mieszanej – U15.

W rywalizacji o Mistrzostwo Polski walczyło 139 badmintonistów urodzonych w latach 2007 i 2008, wśród nich badmintoniści SKB Suwałki.

Suwalska para mieszana Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska wywalczyła w mistrzostwach brązowy medal. Rozstawieni z nr 1 Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska w walce o finał ulegli 0:2 (27-29,9-21) parze Tymoteusz Cybulski [Q]/ Alicja Syrek (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń) i muszą zadowolić się najniższym miejscem na podium — brązowym medalem IMPM.

W turnieju głównym rywalizację rozpoczęli od drugiej rundy — pokonali 2:0 (21-12, 21-9) parę Dawid Serafin/Anna Paruszewska (LKS Technik Głubczyce). W ćwierćfinałowej rywalizacji okazali się lepsi od pary Norbert Kaczorowski/Nadia Łotoś (UKS Kometa Sianów/Sportowa Politechnika Gdańsk) pokonali rywali 2:0 (21-8, 21-13). Dopiero w półfinałowej rywalizacji musieli uznać sportową wyższość pary Cybulski/Syrek.

Janek Szeszko dorzucił do kolekcji drugi medal mistrzostw w grze podwójnej chłopców, partnerem deblowym suwalskiego badmintonisty był Michał Węsłowicz (ABRM Warszawa). Suwalsko-warszawska para w pierwszym starciu pokonała 2:0 (21-5, 21-6) badmintonistów Aleksandra Brzozowskiego/Grzegorza Sepioło (BKS Kolejarz Częstochowa/CAB Akademia Częstochowa), w drugiej rundzie pokonali 2:0 (21-8, 21-15) Piotra Adamów/Macieja Zmarz (LKS Technik Głubczyce/BENINCA UKS Feniks K-K). W ćwierćfinale pokonali 2:0 (21-18, 21-17) parę deblową Bartosz Kufel [3/4]/Krystian Wąsik (UKS Orbitek Straszęcin/MKS Stal Nowa Dęba). Przegrali dopiero walkę o finał, ale po bardzo emocjonującej grze 0:2 (21-23, 16-21) z parą Wojciech Budny [5/8]/Sebastian Pinkowicz (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń).