Trzydniowe warsztaty śpiewu gospel w Suwalskim Ośrodku Kultury to wydarzenie, na które czekają i uczestniczące w nich młodsze i starsze osoby, i miłośnicy tego gatunku muzyki, bo tradycyjnie zwieńczeniem imprezy jest uroczysty koncert z udziałem gwiazd. Piąta edycja przyciągnęła szerokie grono pragnących doskonalić swoje umiejętności wokalne. W niedzielę (19 czerwca) mogli zaprezentować się przed publicznością, a towarzyszyli im Clinton Jordan i Gabriela Gąsior oraz muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i grupa Holy Noiz.

Przybyłych przywitała Anna Szafranowska, dyrygentka i założycielka działającego przy Suwalskim Ośrodku Kultury chóru gospel:

19 VI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Finałowy koncert V Soulwałki Gospel Workshop – Anna Szafranowska
© 2022 Wojciech Otłowski

Wizualnym dopełnieniem koncertu były fotografie Szymona Jasionowskiego.

Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi wokaliści, którzy pod kierownictwem Gabi Gąsior zgłębiali tajniki śpiewu gospel. Małym artystom nie brakowało zapału, talentów wokalnych i tanecznych. Prowadząca chór zachęciła publiczność do swego rodzaju rywalizacji z młodymi podopiecznymi, a jako że muzyka porwała słuchaczy, było to sympatyczne i niezapomniane doświadczenie.

19 VI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Finałowy koncert V Soulwałki Gospel Workshop
© 2022 Wojciech Otłowski

Gdy najmłodsi opuścili już scenę i zasiedli na widowni, pojawił się znany i ceniony wokalista, dyrygent i nauczyciel wokalny, Clinton Jordan. Swoją żywiołowością i bezpośredniością ujął słuchaczy, a ciepłe słowa podsumowujące pobyt artysty w Suwałkach spotkały się z gorącym przyjęciem:

19 VI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Finałowy koncert V Soulwałki Gospel Workshop – Clinton Jordan
© 2022 Wojciech Otłowski

Utwory uwielbiające, wykonywane z wielkim zaangażowaniem, przesycone duchowością i ważkim przesłaniem, tyloma głosami i z towarzyszeniem szerokiego grona muzyków wywarły niezapomniane wrażenia, czego potwierdzeniem był aplauz i ciepły odbiór ze strony publiczności.

Fotografie – w postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj