Po raz szósty na Suwalszczyźnie odbyła się Pielgrzymka – Sympozjum Pracowników Pomocy Społecznej i ich podopiecznych. Modlitwa i wykłady zgromadziły w klasztorze pokamedulskim w Wigrach w piątek, 17 czerwca kilkuset uczestników.

Wydarzenie, którego inicjatorem jest Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach, odbywa się w duchu idei i działalności społecznej św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jego osobie poświęcony został dzisiejszy wykład inaugurujący sympozjum, który wygłosiła s. Bernardyna Dorota Kostka (Albertynka) – archiwistka Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Krakowa. Z prelekcjami wystąpili tego dnia również: ks. dr Ryszard Sawicki – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, dr hab. Marek Rymsza – doradca Prezydenta RP ds. społecznych, adiunkt Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, br. Pio Stróżyński, albertyn – Zgromadzenie Braci Albertynów w Krakowie oraz Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Wydarzeniu towarzyszyła msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Jerzego Mazura – w intencji pracowników pomocy społecznej w Polsce oraz ich podopiecznych.

O historii i idei Pielgrzymki – Sympozjum Pracowników Pomocy Społecznej i ich podopiecznych, dyrektor MOPR w Suwałkach – Leszek Lewoc:

Bp. Jerzy Mazur o wartościach nowej wyobraźni miłosierdzia:

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj