Pokazy filmów dokumentalnych, wystawy prac Andrzeja Strumiłły, spotkania tematyczne – z poezją, książką i fotografią, warsztaty balwierskie znalazły się w programie letnich wydarzeń w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie 17 na Suwalszczyźnie. W sierpniu ukaże się ostatnia książka – „Słowo”, nad którą artysta pracował tuż przed śmiercią.

Andrzej Strumiłło urodził się w 1927 roku w Wilnie. Zmarł w kwietniu 2020 roku. W Maćkowej Rudzie – w tamtejszej galerii – wspomnienie jego twórczych inicjatyw realizuje córka – Anna, która już po raz kolejny zaprasza do świata Andrzeja Strumiłły mieszkańców Suwalszczyzny i turystów odwiedzających latem ten zakątek Polski.

Galerię w sezonie (lipiec – sierpień) odwiedzać można w godz. 10.00-18.00. Letni kalendarz wydarzeń, dzięki wsparciu marszałka województwa podlaskiego, wzbogacił się o wiele inicjatyw związanych z szeroko pojętą sztuką, realizowanych właśnie w Maćkowej Rudzie 17.

O wydarzeniach w Maćkowej Rudzie opowiada Anna Strumiłło:

Na dobry początek, już w piątek, 17 czerwca o godz. 18.30 w galerii odbędzie się koncert promocyjny nowej płyty zespołu Toguslav Brandt oraz występ młodego, obiecującego zespołu Ragga Rootz z Sejn. W sobotę, 18 czerwca o godz. 18.00 w galerii odbędzie się pokaz filmu „Antropocen: epoka człowieka”.

W roku jubileuszowym – z okazji 95. rocznicy urodzin w wielu galeriach już są prezentowane lub zostaną zaprezentowane w kolejnych miesiącach wystawy prac artysty i członków rodziny Strumiłłów. Jedna z nich to ekspozycja przewidziana we wrześniu w Pałacu Tyszkiewiczów w Zatroczu na Litwie. W Galerii Stara Łaźnia w Suwałkach wciąż można oglądać wystawę stałą „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane”. 

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj