Wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze (w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego) również w tym roku będzie realizować Suwalski Ośrodek Kultury. Podczas zajęć dzieci w wieku 7-10 mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy pracy twórczej: ruch, muzykę, sztuki plastyczne, zajęcia budujące zaufanie w grupie. Zapisy ruszają 29 czerwca.

„Myślcie sobie, jak tam chcecie – krasnoludki są na świecie!” to realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze” wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze w Suwalskim Ośrodku Kultury, w dniach od 25 lipca do 6 sierpnia 2022 roku. Podczas krasnoludkowych warsztatów instruktorzy SOK sięgną do motywów ekologicznych i społecznych powieści. Krasnoludek to postać stojąca na straży natury i osób potrzebujących wsparcia. W cyklu dwutygodniowych, interdyscyplinarnych warsztatów powstanie bezpieczna przestrzeń samopoznania i akceptacji, ale jednocześnie przestrzeń do komunikacji z innymi.

W trakcie spotkań zostanie stworzony teatr w formie słuchowiska! Wykwalifikowany zespół przygotował cykl zajęć, których celem jest poznanie różnych narzędzi i form ekspresji potrzebnych przy jego realizacji. W programie zabawa dźwiękiem, nagrywanie odgłosów natury telefonami komórkowymi i profesjonalnym sprzętem, miksowanie ścieżek, przeprowadzanie wywiadów, poznawanie teatru improwizacji i ruchu. A to wszystko w formie zabawy! Powstanie też ramowy scenariusz słuchowiska i „profesjonalne” studio nagrań. Finałem warsztatów będzie pokaz etiudy teatralnej. Dzieci będą współpracować z Suwalskim Klubem Seniora, który oprócz barwnych opowieści o krasnoludkach pomoże dzieciom w nagraniu słuchowiska. Półkolonie zwieńczą dwa otwarte dla publiczności występy uczestników projektu.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 29 czerwca od godz. 16.00 do 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II – w informacji (parter) u Klaudii Kozakiewicz. Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni osobiście dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (DZIENNIK USTAW 2021 R. POZ. 1548) oraz podpisaną deklarację. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata za udział w półkoloniach wynosi 100 zł. Kwotę powyższą należy wpłacić bezpośrednio do kasy Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5 lub na konto SOK: 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach, w godzinach 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku oraz w godz. 9.00-14.00 w soboty. Organizator zapewnia wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz opiekę sprawdzonych i wykwalifikowanych instruktorów. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj