Reklama

Ogrzewalnia zamiast izby wytrzeźwień

Data:

- Reklama -

Od września w Suwałkach przestanie działać izba wytrzeźwień, którą prowadziła Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”. Zamiast niej powstanie ogrzewalnia (w tym samym miejscu), nad którą pieczę ma sprawować Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwalony został nowy Statut Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Jedną z istotnych zmian w dokumencie jest funkcjonowanie w strukturach ośrodka całodobowej ogrzewalni dla osób bezdomnych i nietrzeźwych przy ul. Sportowej 24 w Suwałkach.

31 sierpnia br. przestaje funkcjonować Pogotowie dla Osób Nietrzeźwych, prowadzone od 2016 roku przez Spółdzielnię Socjalną „Perspektywa”, która wystąpiła o rozwiązanie umowy z uwagi na brak dalszej możliwości zapewnienia obsady lekarskiej.

W ogrzewalni, która zastąpić ma izbę, będą mogły przebywać osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Jeśli będą zagrażać życiu i zdrowiu własnemu lub innych osób zostaną przewiezione przez policję na SOR albo na komendę.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: