Reklama

Kolarze wrócili z Supraśla

Data:

- Reklama -

W ostatni weekend sierpnia w Supraślu odbyły się dwie imprezy kolarskie. W sobotę, 27 sierpnia miał miejsce Memoriał im. Wiesława Grabka w MTB XC, a dzień później ponad 300 osób przystąpiło do rywalizacji w dziesiątej odsłonie Maratonów Kresowych.

Źródło: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Sobotnie zawody w formule olimpijskiej XC upamiętniły zmarłego rok temu trenera i działacza klubu UKS Wygoda Białystok. Organizatorzy przygotowali wymagającą trasę wykorzystującą okoliczne wzniesienia, w którą wkomponowali kilka zbudowanych przeszkód. W zawodach uczestniczyła sześcioosobowa reprezentacja Klubu Rowerowego MTB Suwałki.

Najlepsze miejsca zajęli: Zofia Rowińska – 1 miejsce w kategorii Juniorka i Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Junior.

W niedzielę, 28 sierpnia w Maratonach Kresowych – n trasie trasa wytyczonej wokół Supraśla zawodnicy MTB Suwałki zmagali się na najtrudniejszej trasie w całym sezonie. Góry Krzemienne osłonięte Puszczą Knyszyńską skrywają wiele trudnych podjazdów. Organizatorzy wykorzystali te najdłuższe i najbardziej strome. Suma przewyższeń na 34-kilometrowej trasie dystansu Półmaraton wynosiła prawie 500 metrów.

Mikołaj Szeliga – junior przyjechał samotnie na metę z ponad 3-minutową przewagą. Wygrał klasyfikację Open oraz Junior, udowadniając po raz kolejny, że w tym sezonie jest poza zasięgiem rywali. Zofia Rowińska również wywalczyła 2 medale. Tym razem srebrne. Zajęła 2 miejsce w kat. Open i 2 miejsce w kategorii Juniorka. Złote medale zawisły także na szyjach Eweliny Gościńskiej – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat oraz Małgorzaty Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT.

Najmłodsi zawodnicy klubu na dystansie FIT wygrali klasyfikację drużynową.

Kolejny start odbędzie się 11 września w Olecku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Finał w Siemiatyczach

W sobotę, 30 września, w Siemiatyczach odbył się finałowy...

Maratony Kresowe powróciły na Suwalszczyznę

Po długiej przerwie, 16 września 2023 roku, Maratony Kresowe...

Rykowisko, koncerty, filmy

W tym tygodniu, prócz dużego koncertu organizowanego w Suwałkach...

Mikołaj Szeliga w Wiśle zdobył brąz

W sobotę 9 września 2023 w Wiśle odbyły się...