Reklama

Suwalczanin na podium Mistrzostw Polski siłaczy

Data:

- Reklama -

Jak do tej pory był to najpoważniejszy start w karierze Krystiana Makowieckiego i jednocześnie największy sukces. Suwalczanin uczestniczył 7 sierpnia w Mistrzostwach Polski Strongman Team Poland i zajął 3. miejsce.

Fot. źródło: Facebook – Krystian Makowiecki

W rywalizacji – obok Krystiana Makowieckiego – udział wzięli utytułowani i doświadczeni zawodnicy m. in. Marek Czajkowski – aktualny Mistrz Polski Strongman w kategorii Open, dwukrotny Mistrz Europy w kat. 105 kg; Adam Roszkowski – Wicemistrz Niemiec, Maros Stefanak – aktualny Mistrz Słowacji oraz reprezentanci Czech.

Konkurencje, w których zmierzyli się zawodnicy, to: przeciąganie tira na dystansie 25 m, przerzucanie pali o wadze 180/200/220/250 kg, uchwyt Herkulesa 400 kg, wnoszenie ciężaru po schodach, przeciąganie auta w siadzie oraz załadunek na podesty kul o wadze od 120 do 170 kg.

Bardzo dobry występ suwalskiego strongmana zapewnił mu 3. miejsce w tej trudnej rywalizacji – odbywającej się w dodatku pod okiem Mariusza Pudzianowskiego. Najlepszy okazał się Adam Roszkowski. Drugie miejsce zajął Maros Stefanak.

– Podium w tak prestiżowych zawodach jest wielkim sukcesem. Tym bardziej, że jest to mój pierwszy start na tak wysokim poziomie. Przed zawodami miałem pewne obawy, gdyż 2 tygodnie wcześniej – podczas startu w Nowym Tomyślu – nabawiłem się kontuzji stopy, ale dzięki fachowej opiece fizjoterapeutycznej udało mi się przygotować do zawodów. We wszystkich konkurencjach poradziłem sobie dobrze, co bardzo cieszy. Najlepiej spisałem się przy uchwycie Herkulesa – wygrałem tę konkurencję ze sporą przewagą – mówi Krystian Makowiecki.

Transmisja z zawodów z udziałem suwalskiego strongmana odbędzie się w TVP Sport w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 9.35.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mocny początek niedzielnych obchodów Dni Suwałk. Zmagania strongmanów

Już w południe na Bulwarach nad Czarną Hańczą rozpoczęły...

Dni Suwałk z paradą i potańcówką

Jedno z najważniejszych wydarzeń roku - święto miasta, czyli...

Suwalczanin na podium Pucharu Narodów Strongman w Augustowie

Za nami Puchar Narodów Strongman w Augustowie i kolejny...

Krystian Makowiecki tuż za podium

W sobotę, 2 lipca na stadionie przy ul. Błonie...