Reklama

Tu dzieci i młodzież otrzymają pomoc

Data:

- Reklama -

Zakontraktowane zostały dwa nowe ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w: Czarnej Białostockiej i Mońkach oraz 3 Centra Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w ramach II poziomu referencyjnego w: Białymstoku i Suwałkach.

Łącznie mamy w naszym województwie już 19 takich ośrodków. Nowe Centra Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w ramach II poziomu referencyjnego prowadzi w Suwałkach Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach przy ul. Szpitalnej 62.

Lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży na terenie województwa podlaskiego oraz Centrów Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży – nasz subregion:

1. Specjalistyczny Psychiatryczny SP ZOZ w Suwałkach, Augustów, ul. Komunalna 2, tel. 508 280 634

2. Specjalistyczny Psychiatryczny SP ZOZ w Suwałkach, Becejły 7, kom. 508 280 126

3. Specjalistyczny Psychiatryczny SP ZOZ w Suwałkach, Sejny, ul. Wojska Polskiego 60d, tel. 508 280 439

4. Specjalistyczny Psychiatryczny SP ZOZ w Suwałkach, Suwałki, ul. Szpitalna 62, tel. 508 280 652

5. Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, ul. Szpitalna 62, tel. (87) 564 25 85, (87) 562 64 02

W placówkach dostępna jest: porada psychologiczna diagnostyczna, porada psychologiczna, sesja psychoterapii indywidualnej, sesja psychoterapii rodzinnej, sesja psychoterapii grupowej, sesja wsparcia psychospołecznego, wizyta, porada domowa lub środowiskowa; świadczenia dzienne psychiatryczne rehabilitacyjne obejmujące diagnostykę, leczenie i rehabilitację dzieci i młodzieży.

Warto podkreślić, że dzieci i młodzież uzależniona od nowych technologii cyfrowych może także korzystać ze świadczeń w ramach programu pilotażowego dla dzieci uzależnionych od komputerów i smartfonów. Program realizowany będzie w latach 2021-2023.

W województwie podlaskim program realizuje Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych Etap przy ul. Włókienniczej 7 w Białymstoku. Umowa z poradnią na to nowe świadczenie obowiązuje od 27 grudnia 2021 r. Pacjenci wraz z rodzicami mogą zgłosić się bezpośrednio do ośrodka realizującego program pilotażowy, gdzie uzyskają dedykowane wsparcie i opiekę.

Program pilotażowy dla dzieci i młodzieży uzależnionej od nowych technologii cyfrowych skierowany jest do dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, objętych obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcących się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia, problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych, oraz ich rodzin.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Uczniowie mogą liczyć na pomoc (audio)

Na mocy porozumienia podpisanego we wtorek, 25 maja pomiędzy...

Gdzie szukać pomocy?

Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat", prowadzące Ośrodek Pomocy dla Osób...
%d bloggers like this: