Kolarze trzymają formę

Data:

Trasa w Olecku pokonana przez kolarzy, większości przebiegała wąskimi leśnymi ścieżkami w okolicach jeziora Sedraneckiego i obfitowała w bardzo ciasne zakręty, pokonywane zarówno pod górę, jak i w dół. Był to prawdziwy kolarski „roller coaster” z efektami specjalnymi w postaci kałuż i błota. Klub Rowerowy MTB Suwałki na tych zawodach wystawił swoich reprezentantów na trzech dystansach: Półmaraton – 30 km, Fit – 17 km, Mini – 8 km.

Źródło: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Na najdłuższym z nich po raz szósty w tym sezonie zwyciężył Mikołaj Szeliga. Wygrał klasyfikację OPEN oraz kategorię wiekową JUNIOR. W kategorii Kobiety 30-39 lat zwyciężyła Ewelina Gościńska. Ewelina uczestniczyła również w dekoracji klasyfikacji OPEN KOBIETY, odbierając medal za 3 miejsce. Srebrny medal zawisł na piersi Dariusza Tasiora – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 40-49 lat. Kolejne srebro wywalczył Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69. Z brązowego krążka cieszył się Stanisław Kamiński – 3 miejsce w kategorii mężczyźni 60-69 lat.

Wyniki indywidualne przełożyły się na 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Punkty dla MTB Suwałki zdobyli: Mikołaj Szeliga, Dariusz Tasior, Marcin Gościński i Ewelina Gościńska.

Kolejne sukcesy to już dystans FIT. Po raz pierwszy w tym sezonie na podium stanęli nasi młodzicy: Filip Chmielewski – 1 miejsce i Antoni Kozłowski – 3 miejsce. a tym samym dystansie kolejny sukces odniosła Małgorzata Walendzewicz – zdobyła 3 miejsce w kategorii Kobiety Hobby.
Na dystansie MINI mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Nasz najmłodszy zawodnik Cezary Bąkała zajął 8 miejsce w kategorii Żak.

Z Olecka wracamy z 10 medalami w klasyfikacjach indywidualnych i z 2 zwycięstwami drużynowymi. Końcówka sezonu obfituje w sukcesy. Po kolejne udajemy się w najbliższy weekend aż na Lubelszczyznę. Relacje z zawodów w Krasnymstawie znajdziecie na naszej stronie www.mtb.suwalki.pl