Reklama

Bioflawonoidy – co warto o nich wiedzieć?

Data:

- Reklama -

Bioflawonoidy to substancje pochodzenia naturalnego, które mają zbawienne działanie względem układu immunologicznego organizmu człowieka. Co ciekawe, występują w owocach i warzywach i to one odpowiadają za ich soczyste, żywe kolory. Przez swoje bogate właściwości, zaczęły być wykorzystywane w różnego rodzaju suplementach diety, a także w bardzo ważnej – profilaktyce nowotworowej. Bioflawonoidy to organiczne związki chemiczne, które występują także w roślinach, a obecnie zdołano już ich wyróżnić ok. 8 tysięcy. Nie tylko odpowiadają za kolor warzyw i owoców, ale chronią je także przed zanieczyszczeniami powietrza, a także przed różnego rodzaju insektami oraz grzybami. Co ciekawe są także naturalnymi antyoksydantami i to właśnie z tego powodu, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Materiał partnera.

Gdzie występują i jakie są naturalne źródła bioflawonoidów?

Bioflawonoidy w największym stężeniu występują w warstwie wierzchniej wszelkiego rodzaju warzyw, owoców, czy też roślin. Przykładem ich bogatego źródła jest np. jabłko, a zawarte w jego skórce bioflawonoidy są powodem, dla którego zaleca się spożywanie tego owocu właśnie bez obierania. Co więcej, silne substancje tego typu, które wykazują działania przeciwzapalne znajdują się w arnice górskiej, jasnocie białej oraz fiołku trójbarwnym.

Warto jednak wspomnieć także o tym, że bioflawonoidy o działaniu nowotworowym znajdują się także w naszych ulubionych napojach, takich jak herbata, kakao, yerba mate itp. Innymi ich źródłami są oliwy z oliwek, orzechy, winogrona oraz jagody. Oczywiście to tylko przykłady, aby pokazać, że bioflawonoidy są w bardzo wielu różnych produktach, które spożywa się codziennie, a jeśli nie – to bez większych problemów można zacząć.

Z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości, można się coraz częściej spotkać z bioflawonoidami także we wszelkiego rodzaju suplementach diety. Jednymi z najlepszych połączeń bioflawonoidów w suplementach diety z innymi substancjami są te, które także wykazują działanie antyoksydacyjne. Przykładem wartościowego preparatu tego typu jest np. Allnutrition Vitamin C with Bioflavonoidsktóry można nabyć m.in. w sklepie SFD.

Jakie właściwości posiadają bioflawonoidy?

Część z nich zdążyła już wybrzmieć. Przede wszystkim mowa tutaj o ich właściwościach antyoksydacyjnych, przez co chronią przed stresem oksydacyjnym, a także innymi, szkodliwymi skutkami przemian metabolicznych organizmu. Ogólnie wzmacniają układ odpornościowy i posiadają działanie przeciwzapalne. Jednak bioflawonoidy są szczególnie cenione również przez przeciwnowotworowy charakter, który zawdzięczają obecności polifenoli. Co więcej, dzięki tym związkom, pozwalają one także na uszczelnianie naczyń krwionośnych.

To wszystko pozwala bioflawonoidom na bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są to jedyne związki, które pozwalają zadbać o własne zdrowie, a także są skuteczne w profilaktyce nowotworowej. Szukając skutecznych suplementów diety o wartościowych składach, które pozwolą zadbać o własne zdrowie, warto pamiętać o ofercie sklepu SFD. Dostępnych jest tam wiele odżywek dla sportowców oraz suplementów diety w bardzo wielu różnych formach i wariantach, dzięki czemu każda osoba znajdzie najbardziej odpowiedni preparat dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane