Reklama

Co robić (i czego nie robić) przy pierwszych oznakach grypy

Data:

- Reklama -

Lekkie swędzenie w gardle, bóle ciała i nagła gorączka mogą być jednymi z pierwszych oznak, że dopadła Cię grypa… Kluczowe jest wczesne rozpoznanie objawów, aby móc zacząć dbać o siebie.

Materiał partnera.

Szczególnie ważne jest, aby małe dzieci, dorośli, kobiety w ciąży lub osoby cierpiące na schorzenia, które wpływają na ich układ oddechowy lub odpornościowy, szybko szukały pomocy medycznej.

Te wskazówki nie tylko pomogą Ci szybciej poczuć się lepiej, ale także pomogą zapobiec rozprzestrzenianiu się tego wysoce zaraźliwego wirusa na inne osoby.

Rozpoznawanie objawów grypy

Na początku łatwo pomylić grypę z lekkim przeziębieniem. Chociaż grypa ma wiele wspólnych objawów z przeziębieniem, objawy grypy są zazwyczaj poważniejsze i pojawiają się szybciej. Wczesne oznaki grypy obejmują: zmęczenie, nagłą gorączkę (zwykle powyżej 38°C), drapanie lub ból gardła, kaszel, dreszcze, bóle mięśni lub ciała i katar. Należy pamiętać, że gorączka jest powszechna we wczesnych stadiach grypy, ale nie każdy z grypą będzie miał gorączkę. Ciekawe informacje na jedzmy-zdrowo.pl

Co robić, kiedy dopada Cię grypa?

Jeśli zauważysz, że występują u Ciebie objawy grypy, zastosuj się do poniższych wskazówek. Myj często ręce, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Staraj się szorować ręce przez około 20 sekund wodą z mydłem przed spłukaniem. Kaszel i kichanie osłaniaj ramieniem zamiast rękami, lub kieruj je w chusteczkę jednorazową.

Grypa jest wysoce zaraźliwa i łatwo rozprzestrzenia się w powietrzu, jeśli kaszlesz lub kichasz

Jedz zdrowo, aby wzmocnić swój system. Chociaż podczas choroby możesz stracić apetyt, jedzenie małych posiłków bogatych w owoce i warzywa pomoże dać organizmowi siłę potrzebną do walki z wirusem. Pij dużo płynów, zwłaszcza wody, herbaty, i niskosłodzone napoje elektrolitowe. Unikaj alkoholu i kofeiny. Kup podstawowe rzeczy, takie jak chusteczki higieniczne, leki przeciwbólowe bez recepty, leki przeciwgrypowe, leki przeciwkaszlowe, ulubioną herbatę oraz świeże owoce i warzywa do przekąszenia. Jeśli jednak czujesz się już źle, dobrym pomysłem może być poprosić przyjaciela lub bliską osobę o zrobienie zakupów za Ciebie. Zostań w domu i odpocznij. Ostatecznie, najlepszym leczenie grypy polega na odpoczynku.

Czego nie należy robić przy objawach grypy?

Przy pierwszych objawach grypy, unikaj robienia któregokolwiek z następujących rzeczy. Nie idź do pracy lub szkoły. Zarażasz już na dzień lub dwa przed wystąpieniem objawów i pozostajesz osobą roznoszącą wirusy jeszcze przez pięć do siedmiu dni po rozpoczęciu choroby. Nie podawaj ludziom ręki ani ich nie przytulaj. Nie chcesz odgrywać roli w rozprzestrzenianiu się wirusa, więc unikaj kontaktu fizycznego z innymi osobami lub dzielenia się jedzeniem i napojami. Nie forsuj się.

Pozbawienie organizmu odpoczynku w pierwszych dniach po wystąpieniu objawów może w efekcie wydłużyć czas potrzebny na powrót do zdrowia. Unikaj przetworzonej żywności i cukru, ponieważ te produkty nie dostarczą Ci wielu składników odżywczych. Spróbuj nie opuszczać posiłków. Dobrze jest jeść trochę mniej mniej podczas grypy, ale Twój organizm nadal potrzebuje odżywiania i energii do walki z wirusem. Zupa, jogurt, owoce, warzywa, płatki owsiane i rosół to świetne opcje.

Bądź ostrożny z niesprawdzonymi lekami ziołowymi. Jeśli chcesz wypróbować ziołowy środek leczniczy, bądź ostrożny. Zioła i suplementy nie są kontrolowane przez pod względem jakości, opakowania i bezpieczeństwa. Artykuł powstał dzięki współpracy z serwisem embiznes.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane